Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

İlkokul Olan İlköğretimler

Gönderen Editor Tarih Eylül - 23 - 2012

4+4+4 sistemi ile ilköğretim okulları 4. sınıf sınır olmak üzere ikiye ayrıldı. İlk 4 sınıf ilkokul ikinci 4 sınıf ise ortaokul oldu. Aslında eski sistemde bulunan ilkokul ortaokul kavramı yeniden düzenlendi. 5. sınıftan itibaren ortaokula geçen öğrenciler şimdi 4. sınıftan sonra geçmeye başladı. Fakat bu durum ilkokul olan ilköğretim okullarını çok fazla etkiledi.

Sistem nedeniyle ilkokul olan ilköğretim okullarındaki branş öğretmenleri kendilerine yer bulabilmek nedeniyle hemen harekete geçip yer değiştirmeye başladı. İlk sene neredeyse ilkokulların çoğu boşaldı. Bu sene sonunda biraz daha boşalacak ve son sene bu okullarda branş öğretmeni bulunmayacak. Dolayısıyla şimdi 6. sınıfta iki sene sonra 8. sınıfta olan öğrenciler tam sınava hazırlanacakları sene kadrolu branş öğretmeni bulamayacaklar. Bazı okullarda öğrenci sayıları az olduğu için taşıma yapılırken bazılarında ise ücretli öğretmenlerle idare edilmeye başlanacak.

SBS sisteminin bitmesi nedeniyle sadece 8. sınıfta sınava girecek olan öğrenciler böylece sınava hazırlanacakları sene kendilerine iyi bir eğitim verecek kadrolu öğretmen bulamayacaklar. Böylece bu okulların son sınıflarındaki başarı oldukça düşük olacak. Zaten şu an bile çoğu derslerine gerçek branşı olmayan ücretli öğretmenler girmekte. Sınıf sayısı azaldığında eğer taşıma işlemi yapılırsa güzel bir şekilde başarı korunabilir fakat taşıma işlemi gerçekleşmezse başarı ancak dershaneler yardımı ile gelecektir.

Cevapla

Anket

  • En zor ders sizce hangisi?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası