|

Google kablosuz internet balonu!

                                       Google kablosuz internet balonu!

Google,dünyayı teknoloji ile donatmaya devam ediyor.Son hamlesi bütün dünyada kablosuz internet hizmeti vermektir. Google, Project Loon adını verdiği yeni teknolojisi ile tüm dünyaya kablosuz internet vermeyi hedefliyor. Üstelik bunu, balon kullanarak yapacak.
Google, dünyadaki herkesin internete ulaşması için dahice bir fikri hayata geçiriyor. Firma,Project Loon adını verdiği yeni çalışmasında gökyüzüne gönderdiği balonlardan herkese kablosuz internet hizmeti verecek.İşte Google kablosuz internet balonu ile Project Loon teknolojisi videosu:

Balonlar, herkese dağıtacağı interneti yeryüzündeki internet servis sağlayıcılarından yine kablosuz olarak alacaklar. Güneş enerjisini kullanarak hareket kabiliyeti sağlayan balonlar, rüzgarlardan faydalanarak dünyanın etrafında dolaşacak.
                  Tehlikeleri nasıl atlatacak?
Yerden 20 kilometre yükseklikte uçacak olan balonlar, olumsuz hava koşullarından, uçaklardan, yüksek dağlardan etkilenmeden kesintisiz internet hizmeti verecek.

 

Projenin testleri, şu anda Yeni Zellanda’da yapılmaya devam ediyor. Google, sadece bir arama motoru değil, sürücüsüz araba ve gözlükten sonra Project Loon ile günlük hayatımızı değiştirecek buluşlara da imza atan bir şirket olma yolunda ilerliyor.

Proje harika,ancak evimizde bulunan balonlu olmayan wireless modemler 2.4 ghz sinyal verdiğinden insan sağlığına bir cep telefonundan daha fazla zarar veriyor.Sonuç olarak güzel birşey ama bu teknolojide gelse kanserler artacak ileriki nesillerde önce sağlıkla teknoliji kullanılabilir yapmaları lazımdır.Bu balon çok yüksek sinyal yayacağından evinizin üstünde görünce baz istasyonu istemeyen halk buna da karşı çıkacaktır.Bu balonları patlatma teşebbüleri bile olabilir.

Kaynak:shiftdelete.net

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir