Odamıza Saatli Bomba

Gönderen Editor Tarih Eylül - 27 - 2011

Evet yanlış duymadınız bu makalemizde odamız için saatli bomba yapacağız. Fakat yapacağımız saatli bombanın sadece saatini kullanacağız. Bomba kısmı bir süs olacak. Maceralı işlerden hoşlanan kişiler için oldukça güzel bir oda süsü olacak.

Öncelikle yapmamız gereken bomba kısmı için birkaç adet aynı boyutlu silindir şeklindeki tahtalarımızı birbirine yapıştırmak olacak. Alta üç adet üstüne iki adet ve en üste (isteğinize bağlı) bir adet.

Daha sonra bunları bir tahta zemin üzerine yapıştıracağız. Yapıştırma için tutkal kullanmanız yararlı olacaktır. Bunları kırmızı renge boyarsanız daha zevkli bir görüntü elde edersiniz.

Daha sonra bunların üzerine bir saat yuvası yerleştirip kablolar yardımıyla saat yuvasından çıkan iki metali bomba düzeneğine yerleştireceğiz. Sanki saate bağlı kablolar bomba fitillerine yerleşmiş havası verecektir. Bunun için biraz kıvrılmış kablo ve iki adet pim yeterli olur.

Saat yuvasına saati yerleştirdiğinizde düzenek hazır olacaktır. Eğer bu işleri daha da güzel hale getirmek isterseniz saatin alarmını bir anahtara bağlar ve alarm çaldığında kapatmak için sanki bombanın patlama anahtarını kapatıyormuş gibi yaparsınız.

Kolay gelsin.

Cevapla

Anket

  • Okullarda verilen eğitimi yeterli buluyor musunuz?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası