|

Yılın babası

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde dünyada ender görünen “Amiloidoz” hastalığına yakalanan oğlunu her gün sırtında gezdiren 66 yaşındaki fedakar baba Fikret Güncan’ı, Şarköy’ün Sesi gazetesi “yılın babası” seçti.

yılın babası

Emekli baba Fikret Güncan‘ın (66)“Amiloidoz” hastalığına yakalanan oğlu için bütün emeğini ve imkanlarını kullanıyor.Fedakar baba işlettikleri çay ocağının bulunduğu binanın 3.katında oturan oğlu Oksen Güncan’ı (36),her gün sırtına alıp aşağı indirip çıkartıyor.Oğlunun moral kazanması için onu gezdiriyor.

 

Oksen Güncan‘ın,annesi ve iki dayısı da bu hastalıktan vefat etti.Fedakar baba,kilo kaybı ve kas erimesi başlayan oğlunun hayata tutunması için seferber oldu.Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın malülen emeklilik için yardımcı olması ve vatandaşların akülü tekerlekli sandalye alması ile oğlunun bir nebze olsa da mutlu olmasına,yılın babasının da sevinç gözyaşlarına boğdu.
Anne ve babalar çoçukları için her fedakarlığı yapmak ister.Yılın babasının yaptığı fedakarlıkları,her babanın yapması gerekir.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir