Olimpiyat Şaşkınlığı

Londra Olimpiyatlarının ardından öğretmenler arasında büyük bir tartışma başladı. Tartışmanın nedeni ise olimpiyatlarda alınan 5 madalya. 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya. Liderler sıralamasında 32. sıradaydık 1. sırada ise 104 madalya ile Amerika vardı.

Asıl soru ise şu. Türkiye’de kapalı spor salonu, beden eğitimi öğretmeni ve gerekli ekipman olmamasına rağmen neredeyse bütün öğrencilerin Beden Eğitimi dersi notu 5. Aynı şekilde yeterli zaman, ön yargısız öğrenci, gayretli veli ve özenli öğretmen olmadığı için öğrencilerin Matematik dersi not ortalaması neredeyse 2. Zaten bunu SBS, YGS gibi sınavlarda da görebiliyoruz. Hemen hemen her sınavdan sonra şu kadar öğrenci Matematik dersinden 0 aldı şeklinde haberler izliyoruz.

Sizce de arada bir tezatlık yok mu? Spor programlarında Beden Eğitimi öğretmenlerine ve diğer eğitimcilere hiçbir şekilde dokunulmazken bütün haber programları ve Milli Eğitim Bakanı Matematik öğretmenlerinin başarısızlığından bahsediyor.

İşte öğretmenlerin en çok tartıştığı nokta da bu. Neden Matematik Öğretmenleri bu kadar topun ağzına konuluyor. Diğer öğretmenler bu konuda oldukça rahatken okullarda ve çevrede Matematik Öğretmenleri eleştirilerin odağında.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir