Android cihaz sayısı 750 milyonu geçti

Dünyada en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android,Google’un desteğiyle 750 milyonu geçti.
Android dünyası, Google ve diğer pek çok üreticinin önderliğindeki büyümesini sürdürüyor. Aktifleştirilen Android cihaz sayısı, 750 milyonu geçmiş durumdadır.

Android işletim sistemi, inanılmaz bir ivmeyle büyümesini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle Android 2.3 Gingerbread sürümünden sonra iyiden iyiye gelişen Android ekosistemi, durdurulması zor, dev bir güç halini aldı.
750.000 uygulamayı geçen Google Play Store’u arkasına alan Google, pek çok irili ufaklı üreticinin yaptığı cihazla beraber, pazar payının çoğunu elinde tutuyor.

Google kurucusu ve icra kurulu başkanı Larry Page, Android’in bazı verilerini firmanın resmi internet günlüğünde paylaştı.
Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sisteminin Android olduğunu vurgulayan Page, Android ile iligli önemli bilgiler verdi. Google’ın 60’tan fazla firmayla paylaştığı Android, bugüne kadar 750 milyon adet cihazda aktifleştirildi. Google Play Store’dan yapılan indirme sayısı ise 25 milyarı aşmış durumda.

android
Büyümesini sürdüren Android, bakalım önümüzdeki dönemde yine çıkışını sürdürebilecek mi yoksa artık duraklama dönemine mi geçecek? Hep beraber göreceğiz.

Bu haberi shiftdelete.net aldık ve burada yorum ile  ilginç bir saptama yapıldı:

android yoklukta var olan bir olgu oldu ama artık popülerliği azalıcaktır çünkü güçlü rakipleri mevcut ve yeni rakipleri çıkıyor global üreticiler farklı yöneimleinin sesi duyulmaya başlıyor firefox tizen ubuntu Wp8 gibi android bu donanım gereksinimlerinde kurtulmadığı sürece üreticiler nereye kadar donanım geliştirirler bilinmez çekirdek hakkatten bir başladınmı elinden bırakamıyorsun androidde bölee çekirdeğe doymuyor ama android aynı hantallık devam mühendislik bu değil işlemcilerle amerkiayı yeniden keşfetmiyoruz az donanımla daha iyi performans vermektir ben win7 kullanıyordum bil. biraz hantaldı ama win8 kuşanmaya başladım aynı bil. da değişti açlması işlemler hızlandı durum budur birşeyi değiştirmekte ama google bunu yapamadı üzeinden kaç sene geçtii

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir