Şubat Tatilinde Dinlenin

Roma İmparatoru Sezar, Şubat ayının 28 çekmesi için emir verirken herhalde çocukların tatil yapacağı hiç aklına gelmemiştir. Eğer gelseydi sanırım 28 gün değil de 35 gün yapardı.

Neyse tatil geldi ve karneler alınma zamanı yaklaştı. Zaten karne heyecanı kalmadı artık e-okul heyecanı var. Tatilde en büyük görev ailelere düşüyor. Çocuğunuzu iyi yönlendirmeniz gerek. Eğer zayıf dersleri yüzünden ona baskı yaparsanız derslerden iyice soğuyacaktır.  Fakat zayıf dersleri olduğu halde hiçbir şey demezseniz o zaman da tamamen bırakacaktır. Bunun bir kararı olduğunu ve o kararda konuşmanız gerektiğini unutmayın.

15 tatil benim gözümde çok büyük bir fırsat. Geçmiş dönemin anlaşılmayan veya öğrenilemeyen konularını tekrar ederek  öğrenme fırsatı. Tabi tatil diyoruz ve çalışmak diyoruz arasında bir çelişki var. O zaman bu çelişkiyi giderelim.

Tatilin ilk haftasında dinlenin (eğer dershanenizin ilk hafta hızlandırma programı varsa o zaman ikinci hafta dinlenin). İkinci hafta ise kendinize bir program yaparak her gün bir dersinizin üzerine düşün ve o dersteki anlamadığınız bütün konuları tekrar edin.

Konuları tekrar ettikten sonra kesinlikle onunla ilgili soruları çözerek ne kadar başarılı olduğunuzu test edin.

Şimdiden iyi tatiller.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir