Okullarda Facebook ve Twitter yasağı kalktı

Gönderen Editor Tarih Şubat - 24 - 2013

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan  MEB’e bağlı sosyal tesislerde ve okullarda  Twitter ve Facebook kullanma yasağı kalktı.

Twitter’ı en çok kullanan  biri olan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın girişimleriyle Beyoğlu Öğretmenevi’nde düzenlenen ‘Eğitimde Sosyal Medya’ konulu konferansın ardından  Twitter ve Facebook  yasakları tamamen kalktı.Artık eğitim mensubları da sosyal ağları rahatlıkla kullanabilecektir.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Twitter ve facebook gibi sosyal ağların,insanlar arası iletişimin çok kısa zamanda kurulması ve olaylara müdahale bazında hızlı bir davranılmasını sağlayan bir araç olduğunu belirtmiştir.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla okullarda ve sosyal tesislerde Twitter ve Facebook yasağı kaldırıldı. Daha önceden sosyal ağlar için kullanılan filtreler devre dışı bırakıldı.

online-egitim
Öğrenciler, öğretmenler ve eğitim yöneticileri artık okullarda, MEB’e bağlı öğretmenevi ile tüm sosyal tesislerde Twitter ve Facebook’u özgürce  kullanabileceklerdir.

 

1 Yorum to “Okullarda Facebook ve Twitter yasağı kalktı”

  1. yalan dedi ki:

    yalan haber. lütfen denetleyip yayınlayın. noldu bu siteye böyle ya.

Cevapla

Anket

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası