Boncuk Gerdanlık

Resimde gördüğünüz ve hanımların oldukça ilgi ve beğenisini çeken gerdanlık tamamiyle boncuk ve bezlerden yapılma. Çok hoş görünen bu gerdanlığı yapmak için tek ihtiyacımız olan malzemeler boncuk ve bezden başka iğne ve iplik.

Gelelim yapımına. Öncelikle kıyafetinize uygun bir bezi boncuklarınızın içine girebileceği şekilde boru haline getirip dikiyorsunuz. Dikme işini yaparken içten dikerseniz daha güzel görünecektir.

.

.

.

Öncelikle aşağıdaki resimlerde gördüğünüz gibi boncukları boru şeklindeki bezimizin içinden geçirip kaymaması için ayrı ayrı dikiyoruz. Böylece her bir boncuk sabitlenmiş olacaktır.

         

Kolyemizin bu bölümünü tamamladıktan sonra sıra güllerini oluşturmaya geliyor. Güller için de yine aynı şekilde bir bezimizi kendi etrafında hem dikip hem de dolayarak gül haline getirmeye çalışıyoruz. Değişik boyutlarda ve desenlerde üç gülümüz yeterli olacaktır.

            

Böylece gülleri de tamamlamış bulunuyoruz. Bitmiş halde bulunan iki örneği de aşağıda gösterilmiş. Dilediğiniz renkte ve şekilde yapabilirsiniz.

   

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir