Samsung Ar-Ge’ye 1,1 Milyar Dolar yatırım yapacak

2012 yılının en çok kazanan şirketlerinden biri olan Samsung, elinde bol miktarda bulunan parayı, Ar-Ge tarafına yatırmayı düşünüyor. Bakalım Samsung’un planları neler?

2012 yılının en başarılı üreticilerinden biri olan Samsung, sadece Galaxy S3 modeliyle 40 milyon satış başarısını yakalamayı başarmıştı. Samsung, kazandığı paraları doğru kullanmayı düşünüyor ve yatırımlarını sürdürüyor.
Samsung’un yaptığı basın açıklamasına göre, gelecekteki buluşları hızlandırmak ve rakiplerinin bir adım önünde olmak için elde ettikleri karın bir kısmını kendilerine yatırım olarak kullandıklarını belirtti.

samsung
Bu çerçevede Samsung, 1.1 milyar Dolarlık yatırımı, kendisine yapma kararı aldı.
Samsung, kendi bünyesinde iki tane fon oluşturmuş durumda. Bu fonlardan bir tanesi Samsung Catalyst Fonu olarak adlandırılıyor. Bu fonun amacı, yeni parçalar üretmek amaçlayan Samsung birimlerine destek olmak olacak.

Diğer ikinci fonun adı ise Samsung Ventures America Fonu olacak. Bu fon, Samsung için şimdilik biraz daha öncelikli gibi görünüyor. Fonun amacı ise Samsung’a yazılım teknolojileri konusunda değer katmak olacak. Samsung şu an için bulut sistemleri altyapısı, mobil güvenlik, internet, insan arayüzü ve mobil sağlık gibi alanlara yoğunlaşılacak.
Samsung, Catalyst Fonu’nu başlatmak için sanatçılar, mühendisler ve girişimciler başta olmak üzere teknolojide yaratıcı kullanım alanları bulmaları için destekleyen Samsung Create Challenge’ı düzenleyecek olan SSIC Innovation and Technology Fellows ile ortaklık kuracak.
Bu yarışmaya basit bir yarışma gözüyle bakmayın. Kazananlara toplam 10 milyon Dolarlık yatırım ve SSIC ile Samsung’un oluşturduğu Ar-Ge departmanından destek sağlanacak.

Kaynak :shiftdelete.net

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir