İPad 5’in ilk görüntüleri ortaya çıktı

iPad 5 ya da beşinci nesil iPad olarak adlandırılan yeni iPad’in ilk görselleri internete sızdı. iPad mini’ye benzeyen iPad 5, dikkat çekici bir görünüme kavuşmuş.

Apple‘ın iPod ile beraber segmentinde en rahat ürünlerinden biri de iPad. Akıllı telefon tarafında iPhone‘un çok ciddi rakipleri olsa da, iPad‘in tablet tarafında çok ciddi bir rakibi bulunmuyor.

Apple, belki de bu rahatlığına güvenerek, uzun zamandır iPad‘i genel tasarım anlamında güncellemiyor. Tabletlere karşıdan baktığınızda, belli bir uzaklıktan ilk nesil ile son nesil iPad arasında pek fark görmeniz oldukçazor.

Firma, beşinci nesil iPad olarak adlandırılan cihazında, köklü bir tasarımdeğişikliğine gidiyor. iPad mini‘de kullanılan yeni tasarımdan ilham alaniPad 5, önceki nesil iPad modellerine göre çok daha ufak boyutlara sahip.

9to5Mac adlı sitenin sızdırdığı görsellerde, beşinci nesil iPad modelinde kullanılacak arka kapak görülüyor. Arka tasarıma baktığımızda iPad‘in sadece bir boy daha büyük bir iPad mini olduğu görülüyor.

iPad 5 – iPad mini

Kameranın yanında flaş deliğinin görülmediği kasada Apple, yine flaşkullanmayacak gibi gözüküyor. Yanlarındaki boşluklardan kurtulan iPad, bu yüzden daha da ufak bir kasaya kavuşmuş.

4. nesil iPad hariç, önceki tüm modeller gibi, iPad 5‘in de Mart ayında tanıtılması bekleniyor. iPad 4, firmanın bu şartlar altında ara modeli olmuş oluyor.

En son 128 GB desteği gelen iPad, yeni görünümü ve iOS stabilitesiyle beraber, uzun süre başarılı bir satış grafiği çizecek gibi gözüküyor.

Kaynak:shiftdelete.net

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir