Arama Motoru Optimizasyonu

arama motoru optimasyonu

*Bunun en büyük yararlarından biri de tabii ki para birimi açısından sorun çıkmaması. Çünkü aynı dili paylaşan çoğu ülkede aynı para birimi kullanılmaz. İngiltere, Amerika ve Avustralya örneklerinde olduğu gibi. Potansiyel bir müşteri kendi para biriminde olmayan bir fiyat listesi gördüğünde alışveriş yapma isteği azalabilir sizin de bu tür deneyimleriniz mutlaka vardır. Tek sorun para birimi değil tabii ki.

Bazı ülkelerde internet alışverişlerinde en çok tercih edilen seçenek kredi kartıyla ödemedir fakat İtalya gibi bazı ülkelerde kredi kartı yerini PayPal gibi üçüncü şahıs şirketlere bırakmıştır.

için ayrı bir site hazırlayarak, içeriğinizi ve marka çalışmalarınızı da geliştirmiş olursunuz. Aradaki farklar seçtiğiniz fotoğraflar ve haberler veya ana sayfanızda müşterilerinizi karşılama mesajınızdaki ufak değişikliklerle sınırlı bile olsa bu ufak farklar müşterilerin şirketinizi ve ürünlerinizi değerlendirmeleri konusunda çok etkilidir.

Bir ülkeye özgü Üst Düzey Domain’e (TLD) sahip olmanızın da arama motoru sıralamalarında çok büyük katkısı olacaktır. eBay buna verebileceğimiz en güzel örneklerden. eBay’in her ülke için farklı bir TLD’si olduğunu görebilirsiniz: Amerika için eBay.com; Birleşik Krallık için eBay.co.uk; Fransa için eBay.fr vb gibi. Bu ülkeye özgü TLD’ler yerel araştırmacıların yaptıkları aramalarda da üst sıralarda yer alacaklardır. Sitenin sunucusunun hedeflenen ülkede olması da sıralamalarda üstlere çıkmanızı sağlar.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir