Fifa 2014 oyunu tanıtımı yapıldı

EA Sports,en popüler oyunlarıdan biri olan Fifa 2014 oyununu açıklama ile resmi olarak duyurdu.Fifa 2014 PlayStation 3, Xbox 360 ve PC platformunda yer alacaktır.

EA Sports tarafından PlayStation 3, Xbox 360 ve PC platformu için çıkacağı resmi olarak duyurulan FIFA 14’ün detaylarına geçmeden önce, oyunun çok büyük ihtimalle yeni nesil konsollarda da yer alacağını ancak henüz bu konsolların çıkış tarihi konusunda netlik olmadığı için açıklamanın bu kadarla sınırlı olduğunu belirtelim.
Yapılan duyuruda açıklanan yeniliklere kısaca değinecek olursak, FIFA 14’ün duyurulan en büyük özelliği Pure Shot ve yeni fizik sistemi. Bu ikili sayesinde özellikle pozisyonlardaki son vuruşların çok daha gerçekçi ve heyecan verici olacağını iddia eden Electronic Arts, Knuckle ve benzeri vuruşları şimdiden çok daha güzel hale getirmiş.

EA Sports’un duyuru ile birlikte yayınladığı “Ball Physics” videosu (Fifa 2014 oyunu videosu)

Vuruşlar konusunda yapılan geliştirmelerin dışında oyuncuların maçın temposunu belirleyip, hücum geliştirebilmesi için de dört yeni özellik eklenen FIFA 14 için, oyunun baş yapımıcısı David Rutter “FIFA 14’te yakalanan fırsatlar tatmin edici, goller ise birbirinden etkileyici olacak” diyor.

Electronic Arts, “Protect The Ball”, “Sprint Dribble Turns” gibi hücuma yönelik özelliklerin yanında “Teammate Intelligence” özelliği ile oyunun savunma kısmında da kontrolu oyuncuların eline biraz daha fazla vermek istemiş.

fifa 2014  fifa2014 resmi

Tüm bu yeniliklerin yanında oyunun online tarafı için EA Sports Football Club’da da büyük yeniliklere giden Electronic Arts’ın FIFA 14’ü her sene olduğu gibi sonbaharda tanıtması bekleniyor.
Kaynak:shiftdelete.net

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir