SBS Kalkıyor!

Gönderen Editor Tarih Şubat - 4 - 2011

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği’nin Antalya’da düzenlenen “Eğitim ve Beyin” başlıklı sempozyumuna katılan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 6 ve 7. sınıflar için kaldırılan Seviye Belirleme Sınavının 8. sınıflar için de kaldırılacağını söyledi.

Yabancı okulların kendi öğrencilerini kendi prosedürlerine göre alacağını belirten Nimet Çubukçu, okulların çoğunun Anadolu Lisesine dönüştüğünü ve isterlerse sınavsız öğrenci alabileceklerini ekledi. Zaten Anadolu Lisesine dönüşen okulların tamamen akademik ve lisans eğitimine hazırlık olduğunu belirten Çubukçu, özel okullardaki öğrenci sayılarının artırılmaya çalışıldığını ekledi.

Öğretmenlerin bu sözlere ise tepkisi değişik oldu. Özellikle ilköğretim öğretmenleri, ilköğretim kısmının değersizleştirilmeye çalışıldığı konusunda tepki gösterdi. Özel okulların öğrencilerinin artırılması konusunda da atanamayan öğretmenlerin çalışma sektörünün arttığı konusunda yorum yapıldı.

3 Yorum to “SBS Kalkıyor!”

 1. yazarçizer dedi ki:

  arkadaş bi oturtturamadılar şu eğitim sistemini… gün aşırı sistem değişiyor, sınav kalkıyor, sınav iniyor… yeter ama artık. yazık; öğrencilere de yazık…

 2. StyLe06 dedi ki:

  Türkiye’de ki eğitim sistemi daha bir çok değişiklik istemekte. Sınav sistemleri adil olmamakla birlikte öğrencilerin hayatlarını zorlaştırabiliyor.

 3. MrtbtL dedi ki:

  Bence tüm sınavları kaldırıp güzel bir sistem getirmeliler. Aslında baştan eğitim yanlış.

Cevapla

Anket

 • Hiç Kopya Çektin mi?

  Sonuçlar

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası