SBS Kalkıyor!

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği’nin Antalya’da düzenlenen “Eğitim ve Beyin” başlıklı sempozyumuna katılan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 6 ve 7. sınıflar için kaldırılan Seviye Belirleme Sınavının 8. sınıflar için de kaldırılacağını söyledi.

Yabancı okulların kendi öğrencilerini kendi prosedürlerine göre alacağını belirten Nimet Çubukçu, okulların çoğunun Anadolu Lisesine dönüştüğünü ve isterlerse sınavsız öğrenci alabileceklerini ekledi. Zaten Anadolu Lisesine dönüşen okulların tamamen akademik ve lisans eğitimine hazırlık olduğunu belirten Çubukçu, özel okullardaki öğrenci sayılarının artırılmaya çalışıldığını ekledi.

Öğretmenlerin bu sözlere ise tepkisi değişik oldu. Özellikle ilköğretim öğretmenleri, ilköğretim kısmının değersizleştirilmeye çalışıldığı konusunda tepki gösterdi. Özel okulların öğrencilerinin artırılması konusunda da atanamayan öğretmenlerin çalışma sektörünün arttığı konusunda yorum yapıldı.

Similar Posts

3 Comments

  1. arkadaş bi oturtturamadılar şu eğitim sistemini… gün aşırı sistem değişiyor, sınav kalkıyor, sınav iniyor… yeter ama artık. yazık; öğrencilere de yazık…

  2. Türkiye’de ki eğitim sistemi daha bir çok değişiklik istemekte. Sınav sistemleri adil olmamakla birlikte öğrencilerin hayatlarını zorlaştırabiliyor.

  3. Bence tüm sınavları kaldırıp güzel bir sistem getirmeliler. Aslında baştan eğitim yanlış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir