Quilling – Çiçek

Yandaki resimde gördüğünüz gibi papatya benzeri çiçekler oluşturacağız şimdi sizlerle. Bu tekniğin adına quilling deniliyor. Türkçe çevirisi sarmalama. Aslında çok basit bir teknik. Zaten bununla ilgili gerekli bilgileri burada ve burada ve hatta burada sizlerle paylaşmıştık.

Teknik oldukça basit ve malzeme gereksinimi olarak tek ihtiyacınız olan kağıt şeritler. Bunları sarmalayarak değişik şekiller oluşturuyoruz.

İşte bu papatya benzeri çiçeklerin diğer çekilmiş fotoğrafları:

      

İlk olarak kendimize yeteri sayıda şeritler oluşturuyoruz. Şeritlerin boyutlarını kendiniz ayarlayacağınız için kaç tane kesmeniz gerektiği konusunda karar veremeyebilirsiniz. Siz kağıdınızı ve maket bıçağınızı hazırda tutun ihtiyaç olduğu sürece kesersiniz.

Daha sonra ise kıvırıp sarmaladıktan sonra yapıştırıyoruz. İsterseniz özel aletini kullanabilirsiniz. İsterseniz direk olarak iğne gibi bir aletle de kolaylıkla dolama yapabilirsiniz.

Bir çok yapın. İşte böyle bir çok olsun. 🙂

Daha sonra bir kürdan yardımı ile konik bir şekilde yapılar oluşturuyorsunuz.

Şimdide bu konikleri birbiri ile yapıştırmaya başlıyoruz.

               

Üstte ve altta biraz boşluk kalacak şekilde yapıyı tamamlarsanız eğer o zaman altına ve üstüne güzel bir süsleme ekleyebilirsiniz.

Şimdi yeşil renk tavsiyeli olmak üzere farklı bir renkte kağıdı keserek alt kısmının süsünü oluşturuyoruz.

               

Daha sonra koniklerle aynı renkli olan renkte (kırmızı yani) bir kağıdı çok ince bir şekilde keserek sarmalamaya başlayalım. Daha sonra üst boşluğa da bu süs ile doldurduğumuzda işlem tamamlanmış oluyor.

               

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir