17 yaşında mobil uygulamadan milyoner oldu

Son yıllarda atağa kalkan Yahoo hizmetlerini yenileyip,Dailymotion’un %75 hissesi için 300 milyon dolar önermişti.Şimdi ise  Summly şirketini satın aldığını açıkladı.17 yaşındaki İngiliz Nick D’oloisio‘nun geliştirdiği Summly, Yahoo tarafından 30 milyon Dolar’a satın alındı. Haber özetleri sunan uygulama 17 yaşında sahibini milyoner yaptı.

Uygulama geliştirme son yıllarda birçok gencin gelir kapısı haline geldi. Bazıları ise uygulamaları üzerinden milyonlarca Dolar kazanabiliyor.
17 yaşındaki İngiliz öğrenci Nick D’oloisio için de geliştirdiği Summly isimli uygulama milyonerlik kapısını açmasını sağladı. Haber özetleri sunan Summly isimli uygulamanın sahibi olan D’oloisio’nun bu uygulaması Yahoo tarafından 30 milyon Dolar’a satın alındı.

Summly’yi 2011 yılının Aralık ayında 15 yaşındayken hayata geçiren D’Aloisio’nun bulduğu özetleme teknolojisi, kısa sürede dünyadaki birçok yatırımcının dikkatini çekmeyi başarmış. Bu süreçte öncelikle Horizons Ventures tarafından desteklenen genç girişimciye bazı yapay zeka ve dil bilimi uzmanları da yardımcı olmuş. Bununla birlikte teknoloji, tasarım ve tipografiye ilgi duyan D’Aloisio’yu Yahoo’nun yanı sıra Ashton Kutcher, Jessica Powell, Mark Pincus ve Yoko Ono gibi ünlü isimler de melek yatırımcı ya da danışman olarak destek veriyor.

D’Aloisio ile birlikte üst düzey yöneticilere ve bir yönetim kuruluna sahip Summly, yapılan açıklamaya göre kepenk kapatarak hayatına Yahoo bünyesinde devam edecek. Henüz iki yılını doldurmayan girişimin tüm ekibi ilerleyen haftalarda Yahoo’ya katılacak ve Summly’nin anahtar özellikleri teknoloji devinin mobil projelerinde kullanılacak.

Her iki şirket de yaptıkları duyurularla satın almayı onaylasa da anlaşmanın finansal detaylarını paylaşmadı. Ancak 15 yaşında teknoloji dünyasının yakın markajına giren Nick D’Aloisio’nun bugüne kadar 1.5 milyon dolardan fazla yatırım alan Summly’nin satışıyla adını en genç milyonerler arasına yazdırdığı kesin.

Nick D’oloisio‘nun 15 yaşında geliştirdiği uygulama için 1 yıl boyunca çalıştı. Summly temelde haberleri kısaltan bir yapıya sahip. Bu sayede hızlı ve kolay bir şekilde haber okuma imkanı sunan uygulama, pratik bir şekilde haber okumayı sağlıyor.

Summly, kendine has haber özeti teknolojisi sayesinde haberlerin tüketimini kolaylaştıran bir mobil uygulama. iOS ve Android versiyonu bulunan Summly ile kullanıcılar takip etmek istedikleri kaynakları ya da konuları belirterek uygulama tarafından seçilen haber özetlerine hızlıca ulaşabiliyorlar. Kullanıcılar bu sayede dünyada olan biten hemen her şeyi mobil cihazlarından anında takip edebiliyorlar.

Yahoo’nun uygulamayı nasıl kullanacağı konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.
Uygulamanın resmi internet sitesinde açıklama yapan D’olosio, Yahoo’nun desteği ile çok daha farklı işler yapacaklarını ifade etti. Uygulamanin resmi internet sitesine gitmek için buraya tıklayınız

kaynak:shiftdelete.net-Sosyalmedya.co

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir