Olimpiyat Şaşkınlığı

Gönderen Editor Tarih Ağustos - 15 - 2012

Londra Olimpiyatlarının ardından öğretmenler arasında büyük bir tartışma başladı. Tartışmanın nedeni ise olimpiyatlarda alınan 5 madalya. 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya. Liderler sıralamasında 32. sıradaydık 1. sırada ise 104 madalya ile Amerika vardı.

Asıl soru ise şu. Türkiye’de kapalı spor salonu, beden eğitimi öğretmeni ve gerekli ekipman olmamasına rağmen neredeyse bütün öğrencilerin notu 5. Aynı şekilde yeterli zaman, ön yargısız öğrenci, gayretli veli ve özenli öğretmen olmadığı için öğrencilerin not ortalaması neredeyse 2. Zaten bunu SBS, YGS gibi sınavlarda da görebiliyoruz. Hemen hemen her sınavdan sonra şu kadar öğrenci Matematik dersinden 0 aldı şeklinde haberler izliyoruz.

Sizce de arada bir tezatlık yok mu? Spor programlarında Beden Eğitimi öğretmenlerine ve diğer eğitimcilere hiçbir şekilde dokunulmazken bütün haber programları ve Milli Eğitim Bakanı Matematik öğretmenlerinin başarısızlığından bahsediyor.

İşte öğretmenlerin en çok tartıştığı nokta da bu. Neden bu kadar topun ağzına konuluyor. Diğer öğretmenler bu konuda oldukça rahatken okullarda ve çevrede eleştirilerin odağında.

Cevapla

Anket

  • Hayvanların duyguları var mıdır?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası