Facebook’ta ücretli mesaj atma dönemi

Dünyanın en popüler sosyal medya sitesi Facebook’ta  ücretli mesaj atma yeniliğine gitti.
Facebook’un sessizce kullanıma sunduğu yeni hizmetinde arkadaş listenizde olmayan birine mesaj göndermek ‘kısmen’ paralı oluyor.

Üye sayısı 1 milyarı geçen ve dünyanın en büyük sosyal ağı haline gelen Facebook, gelirlerini artırma peşinde. Geçen yıl borsaya açılan ancak beklediği talebi alamayan Facebook, farklı yollardan para kazanmaya çalışıyor.
                                                          Mesajlar paralı
Facebook’ta arkadaş listenizde olmayan birine mesaj gönderdiğinizde artık karşınıza iki farklı seçenek çıkıyor. Bunlardan biri mesajın Diğer klasörüne düşmesi. Bu seçenek ücretli değil.

Ancak gönderdiğiniz mesajın kişinin doğrudan Gelen Kutusu’na düşmesini istiyorsanız 0.53 TL ödemeniz gerekiyor. Eğer ücret ödemeyi kabul ederseniz size kredi kartı bilgilerinizi girmenizi isteyen yeni bir menü karşılıyor. Buradan ödemeyi yaparak mesajınızın doğrudan kişinin Gelen Kutusu’na gitmesini sağlıyorsunuz.
                                                      Vergi konusu
Yeni uygulama ile daha önce Google’ın başına gelen vergilendirme sorunu ile Facebook’un da karşılaşması muhtemel görünüyor. Yapılan ödeme kredi kartı ile olduğu için doğrudan şirketin kasasına gidiyor.
Facebook bu yeni hizmet sayesinde gelirlerini artırmayı planlıyor.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir