89 yaşında bir girişiminin hikayesi

ABD’nin global olarak ünlenen proje ve  girişim destekleme sitesi olan kickstarter.com’da ilginç bir başvuru oldu.

ABD’nin Brooklyn kentinde yaşayan Büyükanne Pearl, “Happy Cane” adlı çiçeklerle süsleyerek tasarladığı bastonları Kickstarter üzerinden satışa çıkardı. 22 Ocak tarihinde Kickstarter’a katılan Büyükanne Pearl’ün el yapımı ürünleri bugüne kadar 160 kişiden destek görmüş ve toplanan toplam miktar 3500 dolar hedefinin üstüne çıkmış.
Bir girişimcinin sahip olması gereken nitelikler sıralanırken azim, çalışkanlık yaratıcılık, vizyon gibi hedeflerini gerçekleştirmesinde ona büyük katkı sağlayacak özellikler ifade edilir. Ancak bunlara hiçbir zaman yaş faktörünün eklendiğine rastlamazsınız. 89 yaşındaki Amerikalı Pearl Markin bu anlamda girişimciliğin yaşının olmadığını bir kez daha hatırlatıyor.

kickstarter
Malkin kendi ifadesiyle hobi olarak gördüğü bastonları bizzat kendi elleriyle yapıyor. Baş dönmesi sorunuyla baş etmek isterken kendisi için satın aldığı bir bastonla başlayan macerası girişimci olarak Malkin’i buraya getiren etkenlerin başında geliyor.

Üretim ve marka yüzü olma konusunda rolü Büyükanne Pearl üstlenirken, Happy Cane bastonlarına daha çok finansman bulma işi torununa kalmış. Torunu projenin Kickstarter’a taşınmasında büyükannesine yardımcı olmuş.

Katılımcılar Kickstarter’da Malkin’e sadece destek vermek için iki dolarlık yardım sağlayabiliyorlar. Ayrıca 10 dolar destekte bulunanlar Büyükanne Pearl’den bir sesli e-posta alma hakkı kazanırken, 22 dolar gönderenler Pearl’in imzalı kitabına sahip oluyorlar. Büyükanne Pearl’ü CNN’e bile taşıyan sınırlı sayıdaki meşhur bastonlarından edinmek için ise katılımcıların 65 dolar ödemesi gerekiyor. Ancak ne yazık ki Pearl Malkin ve torunu bu ürünleri ABD dışına gönderemiyor.

Kaynak:sosyalmedya.co

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir