Facebook haber kaynağını değiştirdi

Facebook mobil cihazlar ve web görünümünü aynı çatı altına alma prensibiyle ‘‘karmaşaya elveda” sloganıyla,Haber Kaynağı’nın görünümünü değiştirdi.

Facebook bahar temizliği olarak ‘‘karmaşaya elveda” diyerek yeni Haber Kaynağı görünümü tanıtttı.

Facebook, açtığı sayfada Elveda yerine Elvada yazarak ilginç bir yanlışa imza atmış

facebook haber kaynağı

İlk etapta göz attığınızda gerçekten de mobil arayüzden alışkın olduğumuz Facebook görünümüne oldukça benzer olarak hazırlanan yeni tasarım ile birlikte sayfamızın sol kısmı bir hayli temizlenmiş diyebiliriz.

 

Sol taraftaki bağlantıları aynen mobilde olduğu gibi açılır bir menüye gizleyen Facebook bu menüyü açmaya gerek duymadan kolaylıkla ulaşabilmemiz için ufak butonlar eklemeyi de ihmal etmemiş.

Paylaşılan bağlantı ve gönderilerde kullanılan resimleri de büyüten Facebook, böylece görselliği ön plana çıkamayı hedeflemiş ve bu konuda doğru bir adım atmış gibi görünüyor.

Ayrıca özellikle sitede kısa süre vakit geçiren kullanıcıların en kısa sürede takip ettikleri gönderilere ulaşması için bir takım akışları da şu anda doğum günleri, etkinlikler ve uygulama istekleri gibi bildirimlerin bulunduğu sayfanın sağ üst bölümüne yerleştiren Facebook bakalım yaptığı değişiklikler ile kullanıcılarını mutlu edebilecek mi ?

Kaynak:shiftdelete.net

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir