El Yakmayan Ateş Topları

Bazı kişilerin karşınıza çıkıp ellerinde ateş yaktıklarını veya taşıdıklarını görmüşsünüzdür. Bu kişilerin ellerini yakmıyor mu diye aklınızdan geçirmişsinizdir mutlaka. İşte bunun yapımı kolay bir dille anlatılmış. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta “Ateşle oyun olmaz” ayırca sonuçta ateş yanıyor ve yanıcı bir maddeye değdiğinde alev alabilir.

Yapımı ise videoda izleyeceğiniz gibi oldukça basit. Küçük bir bez parçasını top haline getiriyorsunuz ve bir miktar iple dağılmayacak şekilde başlıyorsunuz. Daha sonra yanıcı sıvı bir maddeyi üzerine sıkarak içine emmesini sağlıyorsunuz. Ateş ile yaktığınızda elinizi çok fazla yakmayacak şekilde bir alev alacaktır fakat siz yine de elinizde fazla tutmayın.

Videoda detaylı anlatımını da göreceksiniz. İşte görüntüler:

[media id=35 width=480 height=360]

Sohbete katılın

17 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kolanyayla denedi elimi yakıyor asetonlada deneyeceğim inş olur admin cevap yazarsan sevinirim zippo yağı bulamnadım en etkili hangisidir ?

  2. hacılar kumaş 100 de 100 koton olmasımı gerek herhangi bi kumaş olurmu deneyen varmı bide yapayım derken el s********* 🙂

        1. Yalnız kumaşın etrafını iplik ile dolarken aralarda açık kalmasımı lazım yoksa videodaki gibi aralıklarlamı yapmak lazım çözemedim.