Eski Kitaplıkları Yeniliyoruz

Eski kitaplıklarınız sallanmaya, gevşemeye veya taşımamaya mı başladı? İşte o zaman yapmanız gereken iş çok basit. Kalın bir halat yardımı ile ve halata uygun matkap ucu ile kitaplığınızı delin, halatları geçirin ve sağlam bir şekilde sabitleyin.

Bunu yaparken istediğiniz şekilde raf ve arka koruma yapabilirsiniz. İsterseniz elinizde bulunan rafları üst ve alt kenarlar ile birleştirerek daha geniş bir kitaplık elde edebilirsiniz.

Burada önemli olan sizin hayal gücünüz ve istekleriniz.

İlk olarak nerelerden deleceğinizi ve nasıl bir görüntü oluşturmak istediğinizi ortaya çıkarmanız gerekiyor. Bunu da bir kroki taslak yardımı ile yapabilirsiniz. Burada benim görüşüm asimetrik raflar oluşturmanız ve isteklerinize uygun şeyler yapmanız. Daha önce kullandığınız rafları da yine en alttaki ve en üstteki ile birleştirerek genişliğini artırabilirisniz.

.

.

.

.

Taslak çizimi yaptıktan sonra delik açacağımız yerleri işaretleyip yeterli kalınlıktaki matkap ucu ile delebilirsiniz. Delme işlemini sağlam yapmanızı ve aynı hizada yapmanızı tavsiye ederim çünkü daha sonra ilerleyen zamanlarda kitaplar yıkılabilir.

Her iki ipin arasında birer santimetre kadar boşluk bırakmanız iyi olacaktır. Hatta eğer ipiniz daha kalınsa aralıkları biraz daha artırmanızı tavsiye ederim.

Taslak üzerinde iplerin nasıl geçeceğini ve nasıl dolanacağını gösterirseniz delme aşamasında zorluk çekmezsiniz.

Eğer kalın bir halat kullanıyorsanız kitaplığın üzerini de elverişli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Resimlerde gördüğünüz kitaplıkta raflar çıkarılmış ve duvarlara ekstra raf olarak ilave edilmiştir. Fakat eğer isterseniz ve yeriniz müsaitse alt ve üst rafa ekleme yapabilirsiniz. Bunun için de ikili kelepçeler kullanabilir veya ek demir çitalarla vidalama yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir