Eksik Olan Ne?

Sen ki Dünya’ları keşfetmeye hazırlanan genç şimdi sende eksik olan ne? Geçmişe gidelim. Hem de çok geçmişe. Düşünsene ilk doğduğunda neler yapıyordun? Emeklemeye başladığında hiç “Ya emekleyemezsem?” diye düşündün mü? İlk adımını attığında “Ya ilk adımı atamazsam?” diye düşündün mü? İlk adımını attın, düştün. Fakat ne oldu tekrar kalktın ve tekrar adım atın. Hiç korktun mu? “Ya olmazsa?” dedin mi? Sen hiç kormadın fakat senin etrafındaki kişilerin o sırada ödü kopuyordu.

Düşünsene hiç bilmediğin ve sana tamamiyle yabancı olan bir dili öğrendin ve o sırada yanında ne bir özel ders öğretmeni ne de bir eğitmen vardı. Bunu sen öğrendin, kendin öğrendin.

Düşünsene ilk zamanlar ne kadar meraklıydın. Sürekli “O ne demek?, Bu ne demek?” diye sorular sorardın ve etrafındaki herkes cevaplamaya çalışırdı. Her şeyi öğrenmek isterdin ve sürekli merak ederdin. En çok bilen sen olmak isterdin.

Peki şimdi ne değişti? O zamanlar bunları başarabilen sen ile şimdiki sen arasındaki eksik olan ne? Bence bir eksiklik yok hatta fazlalık var. Peki o zaman seni bu duruma iten ne? Boşvermişliği ilgisizliği bir kenara atın. Dersler karşında dev gibi olan fakat şimdi onların karşısında bir karınca gibi olan sen de neler değişti? Neden sürekli çalışmaktan kaçıyorsun?

Sen de bir eksiklik yok. Sen mükemmel geldin ve hala mükemmelsin. Sendeki tek eksiklik senin düşüncelerin. Merak etmeye, korkmamaya ve cesur olmaya devam et. Göreceksin ki başarı artık senin gölgen olacaktır.

Similar Posts

5 Comments

  1. elinize sağlık.Bizi düşünüp böyle şeyler yapmıisınız ne diyelim..hayırlısı inşallah başarırız bu dersleri.

  2. gerçekten çok güzel bir yazı olmuş, çok beğendim… başarı içimizde yeterki onu hissedelim, isteyelim.. kendimize inanıp, cesurca davranıp başarılara imza atalım..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir