Dünyanın en küçük cep Telefonu:Phone Strap 2

Genelde cep telefonu alırken kendi küçük ekranı büyük telefonlar isteriz.hiç merak ettiniz mi dünyanın en küçük telefonu nasıl ve boyutları ne kadar.

Akıllı telefon üreticilerini genellikle dünyanın en büyük ekranı, en güçlü işlemcisi, en iyi ses performansı ya da en yüksek depolama kapasitesi gibi unvanlar için birbirleriyle rekabet ederken görüyoruz. Malum tüketim toplumunda kimse azıyla yetinmez. Birinci olmak için her zaman daha fazlasına ihtiyaç duyulur.

Japon GSM operatörü Willcom, tüm bunları bir kenara bırakarak “dünyanın en küçük ve hafif telefonu” Phone Strap 2 WX06A modelini tanıttı. The Verge‘ün haberine göre 32 x 70 x 10.7 mm. boyutlara sahip yeni model, şirketin Phone Strap adlı telefonunun çağdaşı niteliğinde ve sadece 32 gram ağırlığa sahip.

dünyanın en küçük cep telefonu

Belirtilene göre Phone Strap 2 önceki modele göre biraz daha kalın olsa da dünyanın en küçüğü tanımlamasına uyuyor. iPhone 5′den 4 kat daha hafif olan Phone Strap 2, teknik özellikleriyle ne yazık ki göz dolduramıyor. 1 inçlik ekranı bulunan telefon arama yeteneğinin yanı sıra kullanıcıların metin bazlı e-posta gönderebilmesine imkan tanıyacak.

Diğer yandan küçük batarya boyutları Phone Strap 2′nin bir kamerayla donatılmasının önüne geçiyor. Bir infrared sensöre sahip olacak cihaz hareket edebilir anteniyle de kullanıcılara nostalji sunuyor.

İki saat konuşma 12 gün bekleme süresi vaat eden telefon sadece Japonya’da üretilecek. Fiyatı açıklanmayan Phone Strap 2 siyah, pembe ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sürülecek.

Kaynak:sosyalmedya.co

Similar Posts

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir