Çökmeyen bilgisayar

Bilgisayarlarla haşır neşir olupta sistem çökmesi yaşamayan yoktur.Teknolojinin senelerce uğraştığı çözemediği sorun bilgisayar sistemlerinin çökmesi, bilim adamlarının Systemic adı ile geliştirdiği bir sistem ile bu soruna kesin çözüm bulanacak gibi görünüyor.

Ünlü teknoloji şirketlerinden, bu ünlü şirketlerin CEO’larına kadar her kesim, yeni ürünlerinde sistem çökmesi ile karşılaşmıştır. Her derde çare bulan ve bulmaya çalışan teknoloji, geliştirilen bilgisayar sistemlerinin çökmesine hala bir çözüm bulamadı derken cevap Londra Üniversitesinden geldi.
İki bilim adamı tarafından geliştirilen ve adına Systemic adı verilen bir sistem ile artık bilgisayar sistemlerinin çökmeyeceği iddia edildi. Geliştirilen bu yeni teknoloji, sistem çalışmasında herhangi bir sıkıntı ve sorun olduğu durumlarda kendini yenileyerek bu problemi sistemin çökmesini engelleyerek giderebilecek.
Bill Gates’in kullandığı bilgisayar bile çökmüştü!

Ünlü işletim sistemi Windows’un 98 sürümünün tanıtımında şirketin kurucusu Bill Gates’in kullandığı bilgisayar da çökmüştü.

Systemic’in kendini yenileme işlemi ise sorun olmayan ve yedekte tutulan kodların, sistemin arıza vermesi durumunda ortaya çıkarak sistemin tekrara aktif hale gelmesini sağlıyor. Bu işlem, bilgisayarın arızalı kısmını çok hızlı bir şekilde onararak tekrar kullanıma sunuyor. En basit şekilde bu sistem, yedekte ikinci bir sistemi bekletiyor ve sorun olduğu zaman devreye sokuyor.
Geliştirilen bu sistem her ne kadar güzel görünse de aktif olarak kullanılmıyor. Ancak uzun vadede özellikle insansız hava araçları gibi önemli yerlerde bu tip bir çözümün kullanılabileceği ifade ediliyor.

çökmeyen bilgisayar
Kaynak:shiftdelete.net

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir