Çim Adam Yapımı

Eskiden yapılan çim adamlar annemizin eskimiş ten rengi çoraplarından yapılırdı. Fakat şimdi sizlere daha güzel ve değişik bir tasarım anlatacağım. Bunun için gerekli malzemelerimiz; yumurta, çim tohumu, toprak (veya talaş), tuvalet kağıdı rulosu ve keçeli kalemler (renkli).

Yapımına gelince her ne kadar yapım aşamaları elimizde olmasa da sizler nasıl yapılacağını anlamışsınızdır.

Öncelikle yumurtaları dikkatli bir şekilde sivri olan kısmından kırarak içindeki yumurtayı çıkarıyoruz. Daha sonra koku yapmaması için içini yıkamanızda fayda var.

İçini bir miktar toprak (veya talaş) ile dolduruyoruz. Tabi bunun biraz sert olması gerekiyor. Yukarının biraz altında çim tohumlarını ekip üzerine biraz daha toprak (veya talaş) koyuyoruz. Hemen parmaklarımızın ucu ile biraz oynamaması için sıkıştırıyoruz.

Daha sonra yumurtamızı tuvalet kağıdının rulosunun üzerine koyuyoruz. Bunu eğer kısa bir ruloya koyarsanız çim adamın boynu şeklinde boyayabilirsiniz. Eğer uzun bir ruloya sahipseniz o zaman ellerini ve ayaklarını çizmeyi de unutmayın.

En son olarak da çim adamın yüzünü ve ruloyu boyayarak değişik figürler elde ediyoruz.

Tabi çim adamlar sade tasarımları ile olduğu gibi ilginç ve sizin hayal gücünüze bağlı olarak da değişen tasarımlara ait de olabiliyor. İşte onlardan birkaç örnek:

               

 

Similar Posts

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir