Giysilerimize Yanan Işıklar

Gönderen Editor Tarih Mart - 20 - 2011

Resimde görmüş olduğunuz güneşi yapacağız bu makalemizde. Eski kullanmadığınız kıyafetlerinizi tekrar dizayn etmek veya yeni bir tasarım yapmak için kullanabilirsiniz. Tabi illa ki eskimiş olması gerekmiyor. Çok fazla kullanmadığınız kıyafetlerinizi kullanabilirsiniz. Aslında bunun başka bir örneğini bisiklet sürücüleri için yapmıştık. Şimdi ise kendini motive etmek isteyen kişisel için bir güneş modeli yapacağız.

Gerekli olan malzemeler ise yumuşak kablo, 9V pil, LED lamba ve kullanmadığımız kıyafet. Bunun yanında ufak tefek tasarımlar için kumaşa ihtiyaç duyabilirsiniz.

Öncelikle yapmamız gereken kıyafetimizin neresine güneş, neresine pil yuvası ve neresine anahtarı koyacağımızı planlamak.

Resimde de görüldüğü gibi biz sağ tarafa güneş modelini tasarladık, sol tarafımıza ise pil yuvası ile anahtarımızı koyduk. Sol tarafınıza kabloların geçebileceği şekilde bir delik oluşturun ve anahtarınızı saklayabileceğiniz bir oyuncak hazırlayın. Ayrıca 9V’luk pilinizi yerleştirmek için bir cep hazırlayın. Biz küçük bir bebek yaptık anahtarımız için. Pil için de bir cep hazırladık. Kabloları kıyafetimizin içinden geçirerek sağ tarafımızdaki güneş modeline kadar ilettik.

Güneş modelinin yanına bir anahtar daha koyabilirsiniz. Özellikle iki renkli yapmak istiyorsanız. Gündüzleri farklı renk, geceleri farklı renkte kullanabilirsiniz mesela.

.

Sağ elini kullanan birisi için sol kolunun altına bir anahtar yuvası ve bir pil yuvası hazırladık. Resimde de gördüğünüz üzere anahtar yuvası bir bebek oldu. Pil yuvası ise küçük bir cep.

Kabloların geçtiği yerleri gizlemek için de değişik kumaşlarla dikiş yaptık.

.

.

.

.

.

.

.

Sol taraftaki güneş modelimize gelen kabloları gizledik ve gördüğünüz gibi bir anahtar oluşturduk. Siz de kendi tasarımınızı bu şekilde yapabilirsiniz.

Şimdiden kolay gelsin.

Cevapla

Anket

  • Okullarda verilen eğitimi yeterli buluyor musunuz?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası