Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

Bölüm -27

Gönderen Editor Tarih Ağustos - 31 - 2012

“ Bebeğim seni çok merak ediyorum telefonunu açınca acil bana ulaş.” dedikten sonra “Sesli mesaj kaydedildi” uyarısını aldı. Telefonunu kapattı. Eşini aradı daha sonra “Her şey normal tatlım bir sorun yok gözetim altında tutuluyorum” cevabını aldıktan sonra biraz olsun rahatladı fakat aklı hâlâ kızındaydı.

Şoför arabayı hastanenin önüne park etti. Bayram hızlı adımlarla ACİL kapısından girmeye hazırlanıyordu. Hemen eşinin yanına giderek elini tuttu. “Nasılsın tatlım?” Eşi gülümsedi. “İyiyim” dedi. Zaten Bayram da iyi görmüştü. “Doktorla görüşeceğim” diyerek ayrıldı. Odadan çıkarken telefonu çalmaya başladı.

Arayan kızıydı ve açınca kızının sesini duymak Bayram’ı rahatlattı. “Nasılsın?” dedi. “İyiyim babacığım ne oldu?” “Bir şey yok kızım. Bugün her hangi bir durum oldu mu?” dedi. Biraz düşündükten sonra kızı “Tek enteresan şey senin okula gönderdiğin çiçekti fakat okulda dersim olmadığı için alamadım.” dedi. “Tamam. Kesinlikle o çiçeği alma.” dedi Bayram. “Neden?” diye sordu kızı. “Alma ve kendine dikkat et. Rutin yaptığın işlerden kaçın.” dedi. “Emredersiniz babişkom” diyerek telefonu kapattı.

Bayram tekrar içeriye girerek eşine mutlu haberi verdi. Doktorun yanına giderek tehdit altında olduğunu bir zehirlenme vakası olabileceğini anlattı. Doktor yenilen maddenin kana karışmadan çıkartıldığını söyleyince rahatladı. Tekrar eşinin yanına gittiğinde eşi sorgular gözlerle Bayram’a bakıyordu. Bayram artık her şeyi anlatmak zorundaydı.

Kışlaya geri dönerken bir taksi kullandı ve karargah binası yerine farklı bir binaya ve Grup komutanının odasına girdi. Hemen cep telefonunu çıkararak çocukluk arkadaşı Sadık’ı aradı. “Beni ve ailemi koruyacak kişilere ihtiyacım var ve asker olmayacak. Gerçek güvenlik istiyorum” dediğinde Sadık çok şaşırmış ve olayı anlatmasını istemişti. Bütün olayları anlattıktan sonra Sadık telefonu kapattı. Yardımcı olacaktı.

Cep telefonuna gelen mesajla irkildiğinde Bayram ayaklarını masaya uzatmış dalgın dalgın düşünüyordu. Mesaja baktı. Sadıktan geliyordu. “Çok ciddi işler başarmış bir mafya. İyi bir koruma sağlayacaktır. Biraz pahalı sadece. Telefon numarasını gönderiyorum” Kafası karışıktı. “Askeriye kendi komutanını koruyamıyor” diye düşündü. Kendini çok güvensiz hissediyordu. Hemen numarayı arayarak kendini tanıttı ve olayları anlatarak koruma istediğini söyledi. Karşısındaki kişi ise gayet ciddi bir şekilde “Bu önemli bir iş komutan şakası ve geri dönüşü olmaz kesin kararlı mısın?” dediğinde Bayram “Kesinlikle” dedi.

Karşısındaki ses bilgilerini alarak işin başladığını söyledi. Her Cuma günü kendine rapor gönderilecekti. İstediği para ise Bayram’ın aylık maaşının 5 katıydı ve her ay bu parayı ödemesi gerekiyordu. Birikimini düşünerek kabul etti ve korumaların isimlerini aldı. Eşine, kızına ve kendine birer adet koruma görevlendirirken bunların yanında her birinde ikişer gizli koruma eşlik edecekti.

Ertesi gün korumalar eve gelerek eşiyle ve kendisiyle tanıştı. Kızını da arayarak korumaların geleceğini söyledi. Bayram artık kendisini daha rahat hissediyordu. Asıl önemli olan ise Cuma günü gelecek olan rapordu. Endişeli bekleyiş başladı. Şimdiden herhangi bir tehdit almaması işlerin yolunda gittiğinin göstergesiydi.

Cuma gününe kadar herhangi bir aksiyon olmadı. Cuma günü tanımadığı bir numara arayarak 35. Sokakta bulunan telefon kulübesinin önünde beklemesini söyledi. 3 saat sonra kulübenin önünde beklerken önünde bir araç durdu ve bir dosya uzattı. Dosyayı uzatan adam “Dosyayı incele beğenmezsen bitirelim” dedi.

Eve gelip eşiyle birlikte dosyayı incelemeye başladıklarında ikisi de şok oldu. Ailesine karşı düzenlenen tam 23 girişim vardı. Dosyada tarih saat ve girişimin bütün ayrıntıları vardı. Dosyada neler yoktu ki eve girmeye teşebbüsler, silahlı saldırılar, zehirlemeler…

Artık Bayram rahattı ve güvenlik hat safhadaydı. Bayram günler geçtikçe askerlikten de soğuyordu. Eski itibar ve popülaritesi artık kalmamıştı. Hatta ihraç dedikoduları ortalıkta dolaşıyordu.

Aylar ilerledikçe işinden olduğu gibi artık eşinden de soğumaya başlamıştı. Ödemeler ağır gelmeye başlamıştı. Üsleri bu durumdan rahatsız olarak Ege Ordu Komutanlığı 3. Kolordu Komutanlığına atadılar. Mekan değişikliği iyi gelir diye düşünmüşlerdi. Eşini de alarak evini İzmir’e taşıdı.

Cevapla

Anket

  • Web Tabanlı Oyunları Sever misin? (Travian gibi)

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası