Sihirli Şişe Tutucu

Gönderen Editor Tarih Şubat - 26 - 2012

Hep merak etmişimdir bu şekilde bir ip nasıl tutabiliyor şişeyi diye. Tabi bunun püf noktaları mevcut. Asıl püf noktası ise ipin gerçekten ip olmaması. Yani ipe benzeyen ve kalın bir tele sarılmış iplik bir yapı olması önemli. Tabi sadece bu da değil. Aşağıda gördüğünüz gibi değişik şekilleri de mevcut. Mesela bir zincir veya bir tahta parçası. En şık olanı hangisi diye sorarsanız bence ip olanı güzel. Yapması da zor değil aslında. Bir tel alıp (kalın ve bükülmeyen) dengede duracak şekilde tutmanız yeterli.

      

Biz bunlar arasından tahta ile gösterileni yapacağız. Bunun için gerekli olan tek malzeme bir tahta parçası. Boyutları ise 26 * 9 * 1,5 olarak seçildi. Hemen hemen bu boyutlar ideal boyutlardır.

.

.

.

Tahtamızın alt kısmını 45 derecelik bir açı ile keseceğiz. Böylece rahat bir şekilde durabilmesi sağlanacak. Bunun yanında bir de şişenin baş kısmının gireceği bir delik açmamız gerekiyor. Tabi bu delik de yine 45 derecelik bir açı ile delinirse çok güzel bir görüntü oluşacaktır.

.

.

Deliğin çapı 5 cm olacak şekilde delinmesi yeterli olacaktır. Bunun yanında üstten 7 cm uzaklıkta olması tasarım olarak da güzel olmasını sağlayacaktır.

.

.

.

.

Delik 45 derecelik açıyla kesildikten sonra bu şekilde görünecektir.

.

.

.

.

.

Son olarak da yerde duracak olan kısmını 45 derecelik açı yapacak şekilde kesiyoruz. Öncelikle kesilecek alanı işaretleyelim daha sonra kesip temizleyelim. Böylece hoş bir görüntü oluşacaktır.

      

Ve şişemizi tahtaya yerleştiriyoruz.

   

Cevapla

Anket

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası