Labirent Nasıl Çizilir?

Gönderen Editor Tarih Haziran - 29 - 2011

Labirent çizmek için aslında çok fazla bir bilgiye gerek yok. Fakat çok karışık gibi göründüğü için çizme konusunda insanlar tereddütler yaşıyor. Şimdi sizlere hep birlikte tek tek nasıl çiziliyor basit bir şekilde göstereceğiz. Özellikle küçük yaştaki arkadaşlarınız, öğrencileriniz ve çocuklarınız için oldukça eğlenceli olabilir. Ayrıca unutmayın her labirentin sadece bir tane çıkışı olmayabilir.

.

.

.

İlk olarak en dıştaki bölümü çiziyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken kişinin giriş ve çıkış noktalarını belirlemek. Labirentin giriş ve çıkış kapılarını silmek zorundayız. Bu arada biz kolay olması açısından kareyi seçtik sizler isterseniz değişik geometrik şekiller kullanabilirsiniz.

.

.

.

.

Bir sonraki adımda en dış bölümün içine tekrar aynı geometrik şekli kullanarak bir bölüm oluşturuyoruz fakat burada istediğimiz kadar boşluk bırakabiliriz. Ne kadar çok boşluk bırakırsanız o kadar zor olacaktır. Ayrıca bunun ideali 3 adet boşluktur.

.

.

.

.

İçinde tekrar tekrar aynı geometrik şekli kullanarak yollar giriş ve çıkışlar çiziyoruz.

.

.

.

.

.

Hatta isterseniz iç bölümüne daha farklı şekiller çizebilirsiniz. Bunlar daha karışık ve güzel hale getirecektir durumu. Aynı zamanda da şeklin karmaşık görünmesini sağlayacaktır.

.

.

.

.

.

Ve son olarak da labirentimiz bitmiş oluyor. Artık arkadaşlarınıza göstererek eğlenceli vakit geçirmeye başlayabilirsiniz.

Cevapla

Anket

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası