Youtube 1 Nisan şakası

Youtube bugünün 1 Nisan olması nedeni ile bir şaka yaptı.2005 yılında Dünya’daki en iyi videoyu bulma hedefiyle kapılarını açan YouTube, 8 yıllık başvuru süresinin ardından bu gece yarısı itibari ile yarışamaya başvuru süresinin dolacağını ve siteye erişimin kapanacağını açıkladı.

youtube türkiye

Bu açıklama için  şaka diye bir düzeltme gelmesede kapanması imkansız gibi bir şeydir.Popüler video paylaşım sitesi YouTube, kendi profili üzerinden paylaştığı video ile YouTube’a erişimin bu gece son bulacağını açıkladı.

Hiç beklenmedik anda gelen açıklama ile artık başvuruları değerlendirip, kazananı seçme vakitlerinin geldiğini açıklayan yarışma sorumlusu Tim Liston, siteye yüklenen tüm videoların 3000 teknisyen tarafından inceleneceğini ve ilk elemeyi geçenlerin özel olarak seçilmiş jüri taradından değerlendirilerek kazananın belirleneceğini açıkladı.

Oldukça uzun sürecek olan değelerndirmeler sonrasında kazananın, sitenin tekrar erişilebilir olacağı tarih olan 2023’te açıklanacağını belirten Tim Liston ve CEO Salar Kamangar yarışmanın bir popularite yarışması şeklinde olmadığını, Gangnam Style ile herhangi bir videonun aynı kazanma şansına sahip olduğunu söylediler. İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan sizleri YouTube’un olay yaratan açıklamasıyla baş başa bırakalım.İşte Youtube 1 Nisan şakası videosu:

Kaynak:shiftdelete.net

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir