Wireless Anteni Yapma

Gönderen Editor Tarih Haziran - 5 - 2011

Kablosuz bağlantılarda eğer bilgisayarınızın wireless anteni zayıf ise internetiniz veya bağlantınız yavaş olur. Bunu artırmak aslında basit. İsterseniz iki yolla yapabilirsiniz. Birincisi bilgisayarınızın içini açıp wireless anteninizi bulup bu antene çıkış yapmak ki bunu bilgisayar donanım bilgisi olmayan kişilerde tavsiye etmiyoruz. İkincisi ise ek bir wireless adaptör alıp onun antenini kullanmak.

Alacağımız 25-30 TL arasındaki ek wireless adaptörlerinin antenlerini tespit ettikten sonra bu anteni iptal edip bunun girişine bir bakır levha ve bakır telden yapılmış bir kablo ekleyebiliriz. Resimde de gördüğünüz gibi bakır levhanın üzerindeki zigzag şeklinde bulunan telin bir ucu + uca diğer ucu ise – uca bağlanmış durumda.

Böylece wireless çekim gücünüzü artırabilirsiniz. Eğer bu tür işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız biraz daha fazla para vererek desibel gücü fazla olan bir anten alabilirsiniz.

3 Yorum to “Wireless Anteni Yapma”

 1. Gürkan dedi ki:

  Merhabalar. Denenmiş bir çözümdür. Anten yapımında telin uzunluğu kullandığınız adaptörün çekim gücü ile orantılı olmalıdır. Ortalama 1m tel yeterlidir. Tel kesinlikle bakır olmalıdır çünkü bakır telin iletkenliği daha kuvvetlidir.

 2. blog dünyam dedi ki:

  içindeki tel alışım mı yoksa sadece bakır mı bu tel demir olsa daha iyi mi olur ?
  bu iki soruyu acil cevaplandırırsanız memnun olurum
  cevabınızı bekliyorum

 3. blog dünyam dedi ki:

  merhalar hocam, anlatım sade ve anlaşılır olmuş.
  bu anlattıklarınız denenmiş midir ?
  anten yapımına başladık bakır tel ne kadar uzun olursa çekim gücü o kadar yüksek mi olur ?

Cevapla

Anket

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası