Temiz Enerji (Rüzgar Enerjisi)

Gönderen Editor Tarih Nisan - 7 - 2012

Daha önce sizlere temiz enerji ile ilgili güneş bacalarından bahsetmiştik. Özellikle nükleer enerjinin aksine daha doğal enerjilerin araştırılması ile ilgili güzel bir proje geliştirilmiş ve bir tasarım oluşturulmuş.

Mantık aslında basit. Rüzgar tribünlerinin yerlere kurulmaya başlandığı günümüzde bunları havaya taşırsanız nasıl olur sorusu ile başlanılmış işe. Rüzgarın yüksek yerlerde daha kuvvetli estiği gerçeği de göz önüne alınarak bu uçan rüzgar tribünleri geliştirilmiş. İşte bu rüzgar tribünleri 500 metre yüksekte 20 kat daha fazla enerji üretebiliyor. Hem de %65 daha az maliyetle.

Şu an deneme aşamasında olan bu alet eğer uygun görülür ve kullanılmaya başlanırsa yüksek yerlerin üzerinde uçmaya başlayarak daha çok elektrik enerjisi üretebilecek.

1 Yorum to “Temiz Enerji (Rüzgar Enerjisi)”

  1. Merve Taştan dedi ki:

    Rüzgar Enerjisi üzerine ödevim için araştırma yaparken sitenize rastladım. Bu ilginç bilgiyi ödevime not olarak düşeceğim, çok teşekkür ederim. Acaba rica etsem bana http://www.ruzgarenerjisi.gen.tr Rüzgar Enerjisi sitesi gibi bağımsız makaleler içeren bir site önerebilir misiniz?

Cevapla

Anket

  • Gelecekle ilgili bir hedefiniz var mı?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası