Reyhanlı bomba patlamaları

                                Reyhanlı bomba patlamaları

Hatay’ın Suriye sınırındaki ilçesi Reyhanlı’da belediye binası ve şehir merkezinde saat 13.55’de 2 ayrı patlama meydana geldi. Patlamaların bomba yüklü araçların infilak etmesi sonucu gerçekleştiği belirtildi.Patlamaların nedeninin bomba yüklü 2 araç olduğu açıklandı.Reyhanlı’daki patlamalarda 41 kişi hayatını kaybetti, 20’si ağır,140’e yakın kişi yaralandı. Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor.

İlk bomba Reyhanlı Belediye binası arkasında saat 13.55’de  patladı. Bu patlamadan 15 dakika sonra da şehir merkezinde ikinci bir patlama meydana geldi. 2 bombanın daha yerleşim yerlerinden uzak noktalara düştüğü bildirildi. Görgü tanıkları scud füzesi düştüğünü gördüklerini belirttiler.

Reyhanlı bombalı saldırısı anı görüntülendi.İşte youtube Reyhanlı bomba patlaması videosu:

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki patlamalara ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Bunun birinci hedefi çözüm sürecidir. Ve bu işin içinde olanlar malumlarınızdır.Bizim civarımızdaki yerlerde maalesef bu sürecin kendilerine olacak etkilerini de hesap ederek ve Türkiye’deki huzurun zaten hiçbir zaman olmasını istemediler. Ama bu süreçte bizim sahiplendiğimiz insanlar bu konudaki gayretlerimizi insani yaklaşımlarımızı biliyorlar. Buna rağmen yürütülmek istenen başka bir çalışma da var. Türkiye, Allah’ın izniyle bunların üstesinden gelir. Kimse Türkiye Cumhuriyeti ile aşık atmaya onun gücünü denemeye kalkmasın. Onun hesabını görecek bir gücümüz var. Ancak kalleşçe, alçakça, masum savunmasız insanlara bu şekilde daha önce yapıldığı şekilde gayretler var. O gayretler hiçbir zaman sonuç almaz. Bizim birliğimizi beraberliğimizi aksine daha da pekiştirir.

Şu anda bize çok kötü manzaralar da intikal ediliyor oralardan. Derhal uçak ambulanslar, ambulans helikopterler olay yerine ulaştırıldı. Gerekli güvenlik takviyesi de yapılıyor. Devletin bütün gücü imkanı oraya sevk edilmiş durumda. Ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralıların da inşallah en yakın zamanda şifaya kavuşmasını diliyorum.

Tabii bu ortamda biz yine de işimizi yapmalı hedeflediğimiz bütün çalışmaları sonuna kadar eksiksiz gerçekleştirmeliyiz. Bu olaylar bizim çalışma azmimizi asla eksiltmemeli. Çözüm sürecinin bu tür provokasyonlarla kesilmek istendiğini biliyorduk. Maalesef böyle bir şey gerçekleşti. Muvaffak olmaları asla ve asla mümkün değildir.”

reyhanlı bomba patlaması

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir