Quilling İle Uzay Resmi

Gönderen Editor Tarih Ekim - 16 - 2011

Quilling öğrencilerin zekalarını ve el becerilerini geliştiren oldukça güzel bir çalışmadır. Türkçe çevrimi sarmalama olan bu yöntemi daha önceki yazılarımızda göstermiştik. Özellikle temel şekilleri öğrendikten sonra hiçbir sıkıntı olmadan çocuklar resim yapmaya başlayabiliyorlar.

Bu konumuzda uzay resmi yapmayı göstereceğiz. Bu şekilde de yeni maceralara hazırlanmış olacaklar.

İlk olarak yapmamız gereken malzemelerimizi hazırlamak. Yapıştırıcı, kalem ucu ve renkli şeritler yeterli olacaktır. Renk olarak biz sarı, turuncu ve kırmızı düşündük ama siz isterseniz değişik renkler de kullanabilirsiniz.

.

.

 

 

 

İlk olarak yapmamız gereken uzay aracımızın gövdesini yapmak. Bunun için sarı bir sarmalama yaptıktan sonra bunu kırmızı ile devam ettiriyoruz. Böylece sarı içli ve kırmızı kaplamalı bir gövdemiz olacaktır. Tabi bunu etrafından biraz bastırarak dikdörtgen haline getirmemiz gerekiyor. Tombik bir uzay gemimiz olsun istemeyiz.

.

.

.

.

Şimdide uzay gemimizin motorlarını yapacağız. Bunları su damlası ile kolayca yapabiliriz. Basit çok sıkı olmayan sarmalamalarımızı yaptıktan sonra ucundan hafifçe bastırarak su damlalarını oluşturuyoruz. Bunları uzay gemimizin gövdesine sabitleyerek motorlarımızı yapmış oluyoruz. Bir tane de uzay gemisinin ucuna yaparsak daha şık olacaktır.

.

.

.

.

Şimdi de motorlardan çıkan alevleri yapacağız. Yine bunları su damlası modeli ile yapıyoruz. Yaptıklarımızı da yine motorlarımıza sabitleyebiliriz. Böylece motorlardan alev çıkıyormuş gibi olacaktır. Tabi renk olayını tutturmak için sarı içli kırmızı kaplamalı yapabilirsiniz. Hatta daha gerçekçi olması için sarı, turuncu, kırmızı olarak renk değişimini gösterebilirsiniz.

.

.

.

.

.

Son olarak uzay gemimiz bu şekilde olacaktır.

.

.

.

.

.

.

Şimdi ise uzayın olmazsa olmazlarından yıldızları ve güneşimizi yapacağız. Güneşimizin içi sarı, kenarları turuncu olacak şekilde sarmalıyoruz. En sonuna ise kırmızı şeritleri kullanarak zig zag oluşturup yapıştırıyoruz.

Yıldızları ise yuvarlak sarmalamalarımızı yaptıktan sonra karşılıklı bastırarak yıldız şekline sokuyoruz.

.

.

.

.

Veee bütün malzemelerimiz hazır olunca fon kağıdımızın üzerine yapıştırabilirsiniz. Yıldızlı mavi fon kartonu ideal olacaktır fakat siz yine istediğiniz fon kartonunu kullanabilirsiniz.

Tabi yapılabilecekler bununla sınırlı değil. Yine isterseniz resminize başka bir uzay gemisi, bir gezegen veya bir göktaşı da ekleyebilirsiniz.

Kolay gelsin…

Cevapla

Anket

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası