Fosforlu Su Yapalım

Gönderen Editor Tarih Şubat - 2 - 2011

Fosforlu su yapmak için evinizdeki malzemeler yeterli olacaktır. Çok basit bir yöntemle bu suyu evinizdeki ufak şelalelerde kullanabilirsiniz. Veya birisine süpriz yapmak istiyorsanız.

Bu arada bunu biraz daha geliştirip suyunuzu sıvı sabunla karıştırabilir ve oluşan baloncukları evinizde sağa sola gönderebilirsiniz. Baloncuklar da yine aynı şekilde fosforlu olacaktır.

Gelelim yapımına. Yapmanız gereken kırtasiyeden fosforlu bir kalem alarak bunun içini çıkarmak. İçinde sünger veya pamuk ipliğin etrafına dolanmış bir plastik göreceksiniz. İçindeki sünger veya pamukta fosfor malzemesi var. Ellerinize bir eldiven giyerek fosforun elinize bulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Bu plastiği ince bir suyun altında bir kabın içine boşaltın. Suya karışan fosforlu malzeme kabın içine dolacaktır. Daha sonra bir maket bıçağı ile kesin ve süngeri veya pamuğu tamamen yıkayın. Ta ki bembeyaz olana kadar. Daha sonra fosforlu suyunuz hazır olacaktır. İstediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

İşte görüntüler:

Bu arada unutmadan. Eğer bu fosforlu suyu beyaz bir ipe döküp kurttuktan sonra bir bardağa dolarsanız gece uyandığınızda masanızdaki bardağın nerede olduğunu bulmak daha kolay olacaktır. Özellikle gece uyanıp su içenler için güzel bir yöntem.

Cevapla

Anket

  • En zor ders sizce hangisi?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası