Ne Yaptığınız Değil Ne Yapacağınız Önemli

Tatile başlamadan önce öğrencilerimize oldukça çok uyarıda bulunduk. Şimdi ise tatil bitmek üzere son 15 güne girdik. Bundan sonra geçmişe dönüp dövünmek çok büyük bir hata olur. Bunun yerine geleceğe bakarak yeni programlar yapmak yeterli olacaktır.

Her ne kadar çok fazla ders çalışma gayreti içine girdiğiniz halde yeteri kadar çalışamamış da olabilirsiniz. Artık yapmanız gereken geçen sene gördüğünüz derslerin tekrarına şöyle bir göz gezdirerek hatırlamak.

Tatilde ders çalışan, test çözen veya eksikliklerini gideren arkadaşlarınız kadar etkili olmasa da yeni seneye şuan bulunduğunuz durumdan daha iyi başlamanıza neden olacaktır.

Her zaman belirttiğimiz gibi tatil demek ders çalışmamak değildir, sadece diğer günlere göre daha az ve rahat çalışmaktır. Her insan tatilini iyi değerlendirmelidir.

Gelecek sene göreceğiniz derslere hazırlık olması açısından özellikle matematik gibi dersleri tekrar göz gezdirmeniz sizin için faydalı olacaktır. Bir üst sınıftaki arkadaşlarınızla görüşüp derslerin durumu ile ilgili bilgi de alabilirsiniz.

19 Eylül’de görüşmek üzere…

Sohbete katılın

1 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir