5. Sınıflar Tedirgin

Özellikle 4. sınıftan 5. sınıfa geçen ve okulu değişen öğrenciler şu an yine büyük stres içinde. Öğretmenlerinin değişmesi, derslerinin değişmesi ve etrafın “Siz deney öğrenci oldunuz” şeklindeki telkinleri öğrencileri strese sokmaktadır.

Bunun yanında öğretmenler de yine en az kayıp ile en yüksek verimi alabilmek adına nasıl bir çalışma yapacaklarının hengamesi içinde. Eylül ayında yapılacak seminer haberleri öğretmenleri biraz rahatlatsa da yine de kılavuz kitabın anlaşılabilirliği açısından tedirginlikleri var.

Veliler de yine aynı şekilde öğrencilerin kobay olarak kullanılmasından şikayetçi. Yeni bir döneme girilirken öğrencilerin deneme tahtası olmasını istemiyorlar. Okulların değişmesi ile de yine masrafların artması ve diğer eğitim etkinlikleri konusundaki düşünceler kafalarına takılmaktadır.

17 Eylül’de okulların açılması ile öğrenciler yeni okullarında başlayacak ve eğitim öğretim faaliyetlerine devam edeceklerdir. Yine tek temennimiz en az kayıp ile verimli bir eğitim öğretim yılı geçirmektir.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir