Mutfak İçin Saat

Bugün sizinle bir saat tasarımı yapacağız. Tabi bunu mutfak için yaptığımızdan kullanacağımız malzemeler de mutfağa özgü olacak. Yalnız başlamadan önce şunu belirtmek isterim ki kullanacağınız malzemeler arasına bıçağı alabilir veya başka bir renk kullanabilirsiniz. Biz simetrik olması amacıyla sadece kaşık ve çatal kullandık ayrıca açık renk duvarımıza koyu renk bir tasarım seçtik. Ayrıca isterseniz saatin akrep ile yelkovan çubuklarını bıçaktan yapabilirsiniz.

.

İlk olarak malzemelerimiz. Gördüğünüz gibi seçtiğimiz 6 adet çatal, 6 adet kaşık sıralı duruyor. Saat mekanizması ve bunların sabitleneceği bir zemin. Zemini kontrplak veya kartondan kullanabilirsiniz.

.

.

.

.

.

.

Öncelikle çatal ve kaşıklarımızı yıkamamız gerekiyor ki temiz yüzey daha iyi boya tutacaktır. İsterseniz yıkadıktan sonra isterseniz ilerleyen zamanlarda boyayabilirsiniz. O sizin tercihinize kalmış. Fakat eğer sprey boya kullanacaksanız ilerleyen adımlarda boyamanızı tavsiye ederiz. Normal boya kullanacaksanız o zaman yıkamadan sonra hemen boyayın.

.

.

Bu adımımızda zemini oluşturacağız. Saat mekanizmasının ve kaşık çatalın sabitleneceği alan bizim zeminimiz olacak. İstediğiniz türden sert bir maddeyi zemin olarak seçebilirsiniz.

.

.

.

.

Tam ortasını deliyoruz.Çember şeklinde kestiğimiz zeminin tam ortasını deliyoruz. Böylece saat mekanizmasını geçirip akrep ile yelkovanın dönebileceği alanı oluşturuyoruz.

.

.

.

.

Zeminin arka yüzüne kaşık ve çatalları yapıştırıyoruz. Eğer japon yapıştırıcısı kullanıyorsanız elinize yapışmamasına dikkat edin. Bu adımdan sonra artık zemin ile birlikte sprey boya yardımı ile tasarımımızı boyayabiliriz. Eğer sprey boya kullanmayacaksanız o zaman ilk adımlarda çatal ile kaşıkları boyayabilirsiniz.

.

.

.

Boyama yaptıktan sonra yapıştırma esnasında eğer kuvvetli bir yapıştırıcı kullanmıyorsanız küçük mengene türü aletlerle sağlam bir şekilde tutulmasına dikkat edin.

.

.

.

.

.

.

Eğer bu tasarım hoşunuza gittiyse işte o zaman bunları da deneyebilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz 🙂

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir