Msn Messenger ne zaman kapanıyor?

                                        Msn Messenger ne zaman kapanıyor?

MSN Messenger için yolun sonu geldi.1999 yılında başlayan Messenger 30 Nisan 2013 yılında ömrünü sonlandıracak.1999 – 2013 yılının 30 Nisan tarihine kadar ömrünü sürdüren MSN / Live Messenger, yerini Skype’a bırakıyor. Geçiş süreci ve bu süreçle ilgili hazırlanan video haberimizde.

Microsoft’un uzun yıllardır kullanılan ve zamanının en çok kullanılan anlık mesajlaşma yazılımı MSN Messenger ya da yeni adıyla Windows Live Messenger için yolun sonu gözüktü.
8 Nisan’da kapatılması beklenen servisin tarihi biraz daha ileri alındı ve 30 Nisan olarak belirlendi. 30 Nisan’dan sonra Live Messenger kullanılmayacak. Bundan sonra servisi kullanmak isteyenlerin, Skype’a yönelmesi gerekiyor.

msn skype
Yaklaşık 12 yıllık geçmişi bulunan MSN Messenger’ın kapatılıyor olması pek çok kullanıcıyı üzecek. MSN Messenger’ı zamanında kullanan kitle, Live Messenger’ın ilk çıktığında da eleştirileri yöneltmişti. Oldukça alışılmış ve basit bir arayüzü olan MSN Messenger, Windows Live Messenger ile daha karmaşık bir hale gelmişti.
Skype’a geçişte pek çok özellik kazanacak olan kullananlar, Skype’ın zengin mobil platform desteğini de arkasına alacak. Skype’ın mobil yazılımları üzerinden tüm platformlarda kullanılabilir olan program, arkadaşlarınızla iletişimi bir ileri seviyeye taşıyacak.
Live Messenger’ı kapatan Microsoft, Skype’a geçişi teşvik etmek ve kullanıcıların kazanacağı avantajları özetlediği bir video yayınladı. O videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Kaynak:shiftdelete.net

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir