Kilden Hikayeler

Polimer kil ile veya illa ki kil diye tutturmuyoruz kalıbınız varsa alçı ile de olabilir bu etkinliği yapabilirsiniz. Özellikle ilköğretim öğrencilerine getirilen serbest etkinlik zamanı ile öğretmenler güzel etkinlikler yapmaya başladı. Biz de onlara yardımcı olmak adına böyle bir etkinlik düşündük.

Özellikle polimer kil (marketlerde veya kırtasiyelerde satılıyor) şekil alabilmesi yönüyle çok etkillidir Bunu kullanarak istediğiniz karikatürleri oluşturabilirsiniz. Hem de alçı kadar çabuk donma yapmaz.

Özellikle çocukların hayal gücünü, yaratıcılığını ve el becerilerini geliştirmek istiyorsanız bu etkinliği tavsie ederim.

Polimer kil yardımı ile önce çevre, daha sonra karakterler ve en son olarak da konuşmalar oluşturulacak. Çocuk öncelikle hikayesinin geçmesini istediği çevreyi kil yardımı ile oluşturacak. Daha sora hikayesindeki kahramaları kil yardımı ile oluşturacak Tabi burada hikayeyi tasarladıktan sonra kil yardımı ile oluşan çevre ve karakterler yapım durumuna göre sürekli değişecektir. Bu da çocuğun bir çok hikayeyi tasarlamasını sağlayacaktır.

En son  olarak da oluşturduğu kilden karakterleri oynatarak hikayesini sunacaktır. Böylece hayal gücünü somut bir şekilde göstermiş olacak.

Ailelere tavsiye ettiğimiz güzel bir etkinliktir.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir