Ayna Ayna

Gönderen Editor Tarih Şubat - 13 - 2011

Hiç öğretmen olarak aynaya baktınız mı? Tabi ki baktınız fakat bizim sorduğumuz ayna mesleki aynanız. Tabi ki baktınız. Nasıl gördünüz? Mükemmel. Peki başkası bakınca ne görüyor?

İşte bu noktada bu projemizin okullarda uygulanmasını istiyoruz. Proje kapsamında artık öğretmenlik mesleğinin körelmesinin ve öğretmenlerin çağdaşlık ve ilerleme yolunda tıkanmasını engelleme amacını taşıyoruz.

Uygulama bir okuldaki zümre öğretmenlerin belirli aralıklarla birbirlerinin  derslerini takip edip birbirlerini eleştirmeleri ile olacak.  Tabi bunu uygulayabilecek öğretmenlerin idealist ve eleştirileri kabul edebilir bir kişiliğe sahip olması gerekiyor. Böylece öğretmenler başka birisinin gözünden derslerini inceleyecek ve kendisini düzeltebilecek. Bu konuda tecrübenin ise çağın gerisinde kaldığını unutmamalıyız. Nice çok tecrübeli öğretmenlerimizi idealist öğretmenlerimiz geçebiliyor.

Uyguluma sonunda öğretmenler ders anlatımlarını daha iyiye çıkarıp öğrencilerin daha iyi kavraması için elinden geleni yapacaktır.

Cevapla

Anket

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası