İdealist Öğretmenlerimize Teşekkürler

Dünyayı parmağınızda oynatmak istiyorsanız öncelikle kendinizi bilmelisiniz. Ben kimim? Ne için varım? Hedeflerim neler? Nasıl hedefime ulaşabilirim?

İşte bu soruların cevapları size en kısa yolu gösterecektir. Eğitim de aynı bu şekilde. Hedefini bilmeyen veya hedef koymamış bir insan sıradan bir insandır. Hani her zaman demezler mi “Rotası olmayan gemi rüzgarda savrulan kuru bir yaprka gibidir” diye.

Öğretmenlerimizi vazgeçirmeye çalışmazlar mı “Sen daha yenisin idealistsin zamanla bunlar da geçer” diye. Ama geçmedi. İdealist öğretmenlerimize binlerce teşekkür eğer onlar olmasaydı bu halde olabilirmiydik? Düşünsenize boşvermiş bir öğretmen ordusu bir ülkeyi nasıl geliştirebilir?

Eskiden okullar nasıldı? Sadece ders anlatılır arada bir değişik etkinlikler olurdu. Yarışmalar, sergiler, geziler falan… Şimdi ise durum çok değişik. Neredeyse öğrenciye seçenekler sunuluyor. Tabi bunun hayat standartlarında da çok etkisi var.

İşte bu idealist öğretmenlerimiz öğrencilerin hedeflerine ulaşmasında çok yardımcı oluyorlar. Öğrencilerini çok sevip onlar için çalışıyorlar. Hem de hiç karşılık beklemeden.

Teşekkürler öğretmenim. Binlerce hemde. İdealistliğinden vazgeçmediğin için.

Similar Posts

One Comment

 1. Hocam merhabalar,
  “İdealist” yazısını görür görmez elim yoruma gitti mutlulukla ve şevkle….
  “Rotası olmayan gemi rüzgarda savrulan kuru bir yaprak gibidir”
  sözü idealistliği çok güzel açıklıyor aslında..
  dediğiniz gibi rotası olmalı öğretmenlerimizin planları olmalı, yeni, özgün düşünceleri olmalı.
  aktif olmalı öncelikle..
  inşaallah ben de rotası belli idealist öğretmen olacağım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir