Google çeviriciyi internetsiz kullanma

Google’nin yabacı dillerden çeviri hizmeti yapan Google Translate‘ti (çevirici)kullanmak için internet bağlantısı gerekmiyecek.Google çeviriciyi internetsiz kullanma imkanını şimdilik sadece android uygulamalarda kullanılacaktır.İleriki günlerde bütün teknoloji cihazlarında uygulanması için çalışmalar yapılması muhtemeldir.
Google’ın popüler çeviri uygulaması “Translate”, artık çevrimdışı da çalışabiliyor. Şirketin yayınladığı yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar, internet bağlantısına sahip olmadıkları zamanlarda da çeviri uygulamasından yararlanabilecek.

Şimdilik sadece Android için gerçekleştirilen güncelleme, Google Play ya da akıllı telefonunuz üzerinden indirebilir durumda. Güncellemeye onay verdiğiniz takdirde Wi-Fi ağına ya da 3G bağlantısına erişemediğiniz anlarda işinize yarayacak “çevrimdışı diller” özelliği, uygulamadaki seçenekler menüsüne ekleniyor.

google çevirici çevrimdışı mobil uygulama

Çevrimdışı diller sekmesinden internet bağlı olmadığınızda çeviri hizmetinden yararlanmak istediğiniz dilleri seçebiliyorsunuz. Google Translate’in çevrimdışı çeviri özelliği birçok farklı dili de içeriyor. Ancak aralarında Türkçe’nin de dahil olduğu dilleri kullanabilmeniz için öncelikle çevrimdışı dil paketlerini indirmeniz gerekiyor.

Çevrimdışı dil paketleri içinde toplamda 50 farklı dil bulunuyor. Çevrimiçi çeviri kadar kapsamlı olmasa da bu yeni özellik ile anahtar kelime desteği dahil, ihtiyacınızı karşılayacak çeviri sonuçları elde edebiliyorsunuz.

Google Translate’in yeni güncellemesi Android 2.1 ve üstü sürümlerde çalışabiliyor. Buna karşın çevrimdışı çeviri özelliğinden sadece 2.3 ve üzeri bir Android sürümlerinde çalışıyor.

Google’ın son zamanlarda Translate servisine daha çok önem verdiğini görüyoruz. Geçtiğimiz Kasım ayında web servisini iki yeni özellikle geliştiren şirket, yine Ağustos ayında tatilcileri sevindiren kamera yardımıyla çeviri yapma seçeneğini mobil uygulamasına entegre etmişti.

Kaynak:sosyalmedya.co

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir