Facebook’ta en çok beğenilenler sayfalar

                                                 Facebook’ta en çok beğenilenler sayfalar

Facebook’ta takipçiniz ne kadar çoksa o kadar popülersiniz demektir.SocialBakers,Türkiye’nin Mart ayı Sosyal Medya analizini yaptı. En çok kullanıcıya ulaşan Facebook sayfaları hangi firmalara ait? İşte detaylar Facebook en çok beğenilen sayfalar:

Geçtiğimiz ay burada paylaştığımız, SocialBakers Şubat ayı Facebook ve sosyal medya analizine benzer bir şekilde, Mart ayının sonuçları yayınlandı.
SocialBakers’in verileri, Şubat ayına göre çok büyük değişiklikler getirmiyor. Şubat ayında olduğu gibi Türkiye’de Mart ayında da toplam Facebook kullanıcı sayısı 32 Milyon seviyesinde.

facebook

Türkiye’de en çok takipçiye sahip marka, 2.533.33 ile Turkcell. Geçtiğimiz ay 2.478.127 adet takipçiye sahip olan firmanın bir diğer iştirakı olan gnctrkcll, yine dokuzuncu sırada yerini aldı.
İkinci sırada yine bir operatör olan Avea, 2.063.774 adet takipçiye sahip. Türkiye’de en sevilen araba markalarından biri olan Volkswagen Türkiye Facebook sayfası, en çok takipçiye sahip üçüncü sayfa olma ünvanını kazandı.
Nokia Türkiye, Garanti Bankası, Markafoni, Akbank, Trendyol ve OXXO’da sıralamadaki yerini alıyor. Şubat ayında listede bulunan Teknosa, Mart ayında ilk 10’a girebilmiş değil.

En etkin Facebook sayfası kimde?
Geçtiğimiz Şubat ayında yüzde 78 cevap oranına sahip Turkcell Facebook sayfası, cevap oranını yüzde 81’e çıkarmış durumda. 512 cevap veren sayfa, ortalama 232 dakika yanıt hızına sahip.Turkcell’i sırasıyla Avea,Samsung Türkiye,Trendyol ve Turkish Airlines sıralamayı oluşturuyor.
Şubat ayında ikinci sırada olan Samsung Türkiye, Avea ile yer değiştirdi ve yerini kaptırdı.

Medya takipçileri kategorisinde ise izlesene.com 2 651 457 takipçi ile 1. sırada yer alıyor.İzlesene’nin adrdından NTV Spor,Zapkolik,Star Tv ,Kral Fm,Penguen,ATV,Number1 FM,Büyüyen Türkiye yer alıyor

Tüm veriler bu adresten http://www.socialbakers.com/blog/1567-march-2013-social-media-report-facebook-pages-in-turkey bakabilirsiniz.

Kaynak:shiftdelete.net

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir