En iyi dosya indirme programları

İnternetten dosyalar indirirken herkes farklı dosya indirme programları  kulllanmaktadır.Genelde her program,en iyi dosya indirme programı benim der.Ama en iyisini kullanmayı herkes ister.En iyi dosya indirme programlarını birlikte inceleyelim.Sosyalmedya.co sitesinden derlediğimiz işte en iyi dosya indirme programları:

Gerek kullanım kolaylığı gerekse farklı ortamlardan dosya indirme becerilerine sahip olması nedeniyle arşiv meraklılarının en çok tercih ettiği programların başında Internet Download Manager (IDM) geliyor. İnternet tarayıcılarıyla entegre bir şekilde çalışan IDM, bir video ya da şarkı indirmek istediğinizde hemen imdadınıza yetişiyor.

Grabber özelliği ile tek sayfadaki tüm içeriğin yanı sıra web sitelerinde yer alan tüm içerikleri tek bir seçenek ile tamamıyla indirebilen IDM, Türkçe dil desteğiyle de birçok kullanıcının ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilen bir program. Ancak amacınız iyi bir dosya indirme yöneticisine sahip olmaksa, tek seçeneğiniz Internet Download Manager değil. En az IDM kadar işinize yarayacak alternatif dosya indirme yazılımlarını yazımızda bulabilirsiniz.

                                       JDownloader

Tüm işletim sistemlerine uyumlu bir dosya indirme yöneticisi olan JDownloader, Türkçe dil desteği ile öne çıkan programlardan biri. Java altyapısını kullanan program ile Rapidshare gibi popüler dosya barındırma ve indirme servislerinin tamamından kolayca dosya indirebiliyorsunuz.

Dosya indirme hızını da artıran JDownloader, çoklu dosya indirme, captcha resim doğrulama tanıması, otomatik olarak sıkıştırılmış dosya açma gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

jdownloader resmi

                          Free Download Manager

Açık kaynak yazılımlardan biri olan Free Download Manager ile dosya indirme işlemlerini gerçekleştirmek oldukça kolay. Ücretsiz bir program olan Free Download Manager, basit arayüzü ile hızlı ve kolay bir kullanım sunuyor. Hızlandırma özelliği, site yöneticisi, site kaşifi ve takvimsel araçları gibi yetenekleriyle dikkat çeken FDM’yi yarıda kalan indirme işlemini devam ettirme, karşıya dosya yükleme, flash video indirme gibi işlerinizde kullanabilirsiniz.

free download manager

                                    Orbit Downloader

Yeni nesil dosya indirme yöneticilerinden Orbit Downloader kullanıcıları memnun edecek birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Tek bir tuşla gezdiğiniz internet sitesindeki video ve müzikleri indirebildiğiniz program, kendine özel teknolojisi ile indirme hızınızı %500′e kadar artırabiliyor.

İnternet tarayıcılarıyla da entegre olarak çalışabilen programın dosya indirme duraklatma ve devam etme, uzak sunucudan dosya indirme, ayarlanabilir proxy sunucu desteği, video ve müzik indirme gibi özellikleri bulunuyor.

orbit resmi

                                        FlashGet

Uzun yıllardır en çok kullanılan dosya indirme programları arasında yer alan FlashGet, halen bu alana tercih edilebilecek alternatiflerden biri olarak listelerdeki yerini koruyor. Sürekli geliştirilen indirme yöneticisi ve özellikleriyle kullanıcıların beğenisini toplayan FlashGet, indirme işlemini istediğiniz zaman duraklatarak daha sonra kaldığınız yerden devam etmenize olanak tanıyor.

Dosyaları parçalara bölerek indirme hızını maksimum değerlere çıkaran FlashGet, rakipleri gibi popüler internet tarayıcılarıyla entegre bir biçimde çalışabiliyor.

flashget resmi

                                  Internet Download Accelerator

Eğer aradığınız sorunsuz çalışan ve indirmelerinizi kolayca gerçekleştirebileceğiniz bir programsa ücretsiz olarak sunulan Internet Download Accelerator’ı (IDA) denemenizde fayda var. Diğer dosya indirme yöneticileri gibi parçalara bölerek daha hızlı dosya indirmeyi sağlayan IDA, işlem sırasında oluşabilecek sorunları da engelleyebiliyor. IDA ile Youtube, Dailymotion gibi popüler video sitelerinden basit bir şekilde video indirebiliyorsunuz.

Internet-Download-Accelerator resmi

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir