Ders Kitabı ve Çalışma Kitabı Cevapları

Öğrencilerin ödevlerini kontrol edebilmeleri ve takıldıkları noktada bir adım ileriye gidebilmeleri için ders kitabı ile çalışma kitabının cevaplarına ihtiyaçları oluyor. Genellikle çoğunun cevabı olsa da ders esnasında işlenen örneklerin cevapları zorlukla bulunuyor. Öğretmen derste bu örnekleri çözüyorsa cevaplara ulaşılabiliyor fakat çözmüyorsa bu örnekler çözülmeden kalıyor.

Ders kitaplarındaki örnekler önemli!

Özellikle SBS sistemi ile gelen ders kitaplarının değerini artırma amacıyla ders kitaplarındaki örneklere yakın sorular sorma olayı bu örnekleri daha değerli kıldı.

Ders kitabının cevapları veya Çalışma kitabının cevapları

Fakat internete baktığımızda ders kitaplarının cevapları veya çalışma kitaplarının cevapları bazen yanlış bazen de özensiz. İşte bunun önüne geçmek için öğretmen kılavuz kitaplarına ihtiyaç var. Sadece öğretmenlerde bulunan bu kılavuz kitaplarda örnek soruların cevapları veya testlerin çözüm yöntemleri bulunmakta. Hem ders kitabının hem de çalışma kitabının bir arada bulunduğu kitaplara öğrencilerin ulaşması ise oldukça zor. Bu durumun önüne ise elektronik kitaplar yani e-kitaplar geçiyor.

E-Kılavuz Kitaplar

E-kitap olarak ulaşabileceğiniz bu kitaplar öğretmenlerde bulunan kitapların aynısı. Dolayısı ile cevaplar da mevcut. Buradan takıldığınız soruların çözümlerine veya cevaplarına bakabilirsiniz.

6. Sınıf MEB yayınları ders kitabı veya öğrenci çalışma kitabı cevapları için öğretmen kılavuz kitabı tıklayın.

7. Sınıf MEB yayınları ders kitabı veya öğrenci çalışma kitabı cevapları için öğretmen kılavuz kitabı tıklayın.

8. Sınıf ADA yayınları ders kitabı veya öğrenci çalışma kitabı cevapları için öğretmen kılavuz kitabı tıklayın.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir