İletişim Eğitimi

6B7K8R8S4Y_3x1s2s7w4k_iletisimjpgİletişim insanlar arasındaki en önemli kanaldır. Bunu bir çok söz ve düşünce ile destekleyebiliriz. Mesela “İnsanlar konuşa konuşa hayvanlar koklaşa koklaşa anlaşırlar” veya Can Yücel’in “En uzak mesafe ne Afrika’dir, ne Çin, ne Hindistan, ne seyyareler ne de yıldızlar  geceleri ışıldayan. En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir birbirini anlamayan…” sözleri…

İki insanın birbirini anlayabilmesi için en önemli şart ise etkili dinleme ve hatalarını kabul etmektir. Bazı insanlar vardır ki bunlar acınacak düzeyde insanlardır. Hatalarını asla kabul etmeyip karşısındaki insanı suçlayan insanlardır.

İletişimin etkili olabilmesi dinlemesini bilmeli ve değişime açık olmamız gerekmektedir. İletişimin en çok kullanıldığı ortamlar ise sınıflardır. Her an iletişimin etkili ve yararlı olabilmesi önemlidir. Bu konuda işin büyük kısmı da öğretmenlere düşmektedir. Özellikler dinleyici olan öğrencileri etkili iletişim için hazırlamalı ve kendini iyi ifade edebilmelidir.

İşte bu konuda biz de öğretmenlerin iletişim konusunda hatırlayamadıkları veya unuttukları bir konu varsa hatırlatmak istedik. Bu konuda çok iyi olan öğretmenlerimize ise bu konunun tekrar gündeme gelmesi için bir konu başlatmak istedik.

İşte öğretmenlere iletişim eğitimi ile ilgili bir sunum. İster okulunuzda isterseniz kendiniz ve arkadaşlarınız sunuyu inceleyerek en iyi iletişimin kurulabilmesi için gerekli noktaları görebilirsiniz.

İletişim eğitimi sunusunu yüklemek için tıklayın.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir