Cep telefonu alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Günümüzde cep telefonu insanların vazgeçilmez bir parçası olmuştur.Kullandığımız cep telefonların özelliklerinin neredeyse yarısını çok nadir kullanmaktayız. Cep telefonlarının birçok özelliğini kullanmıyor ve gereksiz görüyorsanız bir daha düşünün ve son model olsun diye kullanmayacağınız yeteneklere sahip bir cep telefonunu almayın.

Bilgisayar kadar olmasa da yakın miktarda paralar ödenerek alınan gelişmiş cep telefonlarının özelliklerinin kullanılmaması üzüntü verici.

Cep telefonu alırken nelere dikkat etmeliyiz,cep telefonu ihtiyacı

Yıllar önce yayınlanan tüketici bilinçlendirme reklâmlarından birisinde (o zamanlar ev telefonlarının sayısı bile düşüktü) ucuz diye bir gün lazım olur düşüncesiyle pazardan kamyon lastiği alan ev hanımına şaşıran evin beyi, bakışlarıyla halen gözümün önünde (:

Gereksiz yere eve kamyon lastiği almak ile almışken son model olsun diye alınan cep telefonları arasında fark olduğunu kabul ediyorum ancak gösteriş için satın alınan cep telefonundaki atıl teknolojiye de az üzülmüyor değilim.

Bu durumu düzeltmek için telefonlarımıza daha fazla görev yüklemek de atıl teknolojinin kullanılmasına faydası olacak bir başka çare. Şu günlerde yerini akıllı telefon reklamlarına bırakan normal(!) cep telefon reklamları, tüketicilerin iştahını kabartıyor ama amacına yönelik kullanım oranları çok büyük değişiklik göstermiyor.

İhtiyaca yönelik çözümlere yönelmek gerekiyor

Her satın alımda olduğu gibi cep telefonlarında da öncelikle incelenmesi gereken kriterler var. Bunlardan en önemlisi ise ihtiyacınızı belirlemek. Normal şartlarda bir telefonun iyi veya kötü olup olmadığını belirleyen faktörler elbette vardır ancak söz konusu olan ihtiyaçlar gündeme geldiğinde en iyi telefon kişiden kişiye değişir.

Adama bu telefona ihtiyacı olmadığını anlatamazsınız. Alır İPhone5, internet paketi dahi satın almaz, gittiği kafelerde ücretsiz wifi şifresi sorar. Bir de bakmışsın facebookta yer etiketlemiş.

iPhone 5 ve Galaxy S3 iyi bir telefon olabilir ancak kendiniz için en iyi telefon, ihtiyaçlarınıza en iyi cevap veren telefondur. Cep telefonunuzla sadece konuşuyorsanız ve gerektiğinde SMS atıyorsanız ihtiyacınız olan telefonun MP8 çalmasına, 37X Blu-ray oynatmasına, Bluetooth 12.0iletişimi olmasına, 853 boyutlu kamerası veya ultradinamik Wi-Fi desteğine(!) sahip olmasına gerek yok.

Kaynak:shiftdelete.net

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir